Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Ceny miodu w 2015r

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

No to napiszcie w jakiej cenie sprzedajecie w swoich terenach miody. ???

Bo ja wielokwiatowy z kwitnących dotychczas chabyzi po 30 zł za słoik 0,9l.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2001 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Ja różnie,  jednym po 30 za 0,9 , innym co biorą po 10 słoików - po 28 na zachętę i też tym na zachętę co przyślą nowego klienta po miód - też po 28 . A i są tacy z Warszawki co płacą po 35 zł za 0,9 l. i ani mrugną okiem. A znajomym czasami daję za darmo. Musi być sprawiedliwie.

Pozdrawiam

Tadek

• mariopalmeral lubi to

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

krzysiek1614

krzysiek1614

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Typ ula:Wielkopolskie

Umnie 25zł jak leci każdy miód.I jeszcze taniej by chcieli.

Bumblebee

Bumblebee

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjapółnocne świętokrzyskie
  • Typ ula:Wielkopolskie 1 + 2x1/2 poliuretany i Wielkopolskie 18 cm jednościenne

Panowie co tak tanio? U mnie za wielokwiat 0,9 wołają 35 a za spadź 38 pelenów. Nie zaniżajcie cen.

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 585 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły

u nas 30zl  obojętnie czy rzepak czy facelia - na bazarku wołają do 35 zl za 0,9.

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

ArCzi

ArCzi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Typ ula:WZ

No pewnie ponizej 30 nie ma co schodzic :D

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1452 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

U mnie na miejscu wyżej 25zł. się nie podskoczy .
Sąsiad sprzedawał po 18zł./słoik 900ml. a w tym roku podniósł cenę na 19zł.
Kolega z koła . :angry:
Poza swoją gminą oddaję po 26-28zł.rzepak i wiosenny wielokwiat . Letni wielokwiat po 30zł.

Na wiadra 27-28kg. ( zazwyczaj  innym pszczelarzom ) wiosenne miody sprzedaję po 16zł./kg.
Koledzy z Małopolski byli w moich stronach po miód , to kupili beczkę od pszczelarza po 9zł./kg.

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

Tutaj wszystko uzależnione od regionu. Widzicie jedni po 35 a drudzy po 25. Niestety cenę miodu dyktuje lokalny rynek. Ja sprzedaje póki co po 30 jak leci. Wiem że niektórzy sprzedają po 35 i co z tego. Ja miodu nie mam a oni jeszcze późna wiosną mają zapasy. Wolę sprzedać po 30 bo uważam i tak że cena dobra jak trzymać to do następnych zbiorów. Poza tym klienci przychodzą i narzekają że ten czy tamten to ogłupiał i chce 35 za słoik. I weź tu podskocz. Ci co biorą ponad dziesięć - jeden maja w gratisie ;)

Bumblebee

Bumblebee

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjapółnocne świętokrzyskie
  • Typ ula:Wielkopolskie 1 + 2x1/2 poliuretany i Wielkopolskie 18 cm jednościenne

Ale dobry miód musi kosztować.Policzcie inwestycje w ule i sprzęt, leki ,straty zimowe, cukier , inwert, zakup matek i nakład pracy i to, że nie każdy sezon jest dobry. Ludzie często porównują ceny z marketami ale i tam dobry miód ładnie kosztuje.Tanizna to mieszanka miodów z Chin,Ukrainy i co tam jest w tym miodzie to sam Pan Bóg wie. Trzeba bronic ceny jakością naszych miodów.

Slav.

Slav.

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Typ ula:WLKP.

W moim rejonie 25-30 zł ,w Krakowie po 35-40 zł. W ubiegłym roku byłem w Białowieży i tam też ceny były wyższe, 35-40 zł za 0,9.

Pasieka Zosia i Jaś

Pasieka Zosia i Jaś

Nowicjusz na forum

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRększowice/Czestochowa
  • Typ ula:WLKP

32 pln za słoik 900 ml - rzepak i wielokwiat

ArCzi

ArCzi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Zalezy kto ile inwertu poddaje pszczołom , podobno trudno jest go odrożnic w sloiku od rzepakowego szybko krystalizuje i jest bialy to wtedy to moze i po 8 zl jechac wszystko jak leci :D U mnie na rynku jest taki "pszczelarz"  :D

tomi

tomi

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacjapow.minski
  • Typ ula:Dadant

Ja sprzedaje po 35 zł. i praktycznie wszystko poszło , nikt nie narzekał ze drogo , kolega z pracy z pod Czestochowy twierdzi ze to tanio bo u nich jest po 38-40 za słoik 0,9, mam też "dziwnego" klienta ktory płaci mi po 40 zl. z wlasnej woli , twierdzi ze w ubiegłym roku kupił na rynku miód miał byc gryczany a okazał sie zaprawiony....kawą

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Ja mam zasadę cena 30 ktoś kupuje 10 to nie biorę po 28 tylko ma jeden gratis. Kasa przeznaczona - kasa wyrwana a klient jeszcze w 7 niebie.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

mariopalmeral

mariopalmeral

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 235 postów
  • Imię:Mariusz
  • LokalizacjaGłuchowo
  • Typ ula:Gospodaruję na wielkopolskich po prostu patriotyzm.

Ja różnie,  jednym po 30 za 0,9 , innym co biorą po 10 słoików - po 28 na zachętę i też tym na zachętę co przyślą nowego klienta po miód - też po 28 . A i są tacy z Warszawki co płacą po 35 zł za 0,9 l. i ani mrugną okiem. A znajomym czasami daję za darmo. Musi być sprawiedliwie.

Pozdrawiam

Tadek

Ty to jesteś gosć chociarz tak samo robię.

mariopalmeral

mariopalmeral

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 235 postów
  • Imię:Mariusz
  • LokalizacjaGłuchowo
  • Typ ula:Gospodaruję na wielkopolskich po prostu patriotyzm.

Zalezy kto ile inwertu poddaje pszczołom , podobno trudno jest go odrożnic w sloiku od rzepakowego szybko krystalizuje i jest bialy to wtedy to moze i po 8 zl jechac wszystko jak leci :D U mnie na rynku jest taki "pszczelarz"   :D

I ty śmiesz go nazywać "pszczelarzem"to jakaś zwykła łajza za pięć grosy frajer zwykły łamaga w duszę dymany  .Oby tylko od hinoli dostał taki miód żeby od niego sam spuchł zdechlak i papudrok.

ArCzi

ArCzi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaLubelskie

eheheh :D

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2400 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Dlatego w cudzysłowiu pszczelarz. Widziałem paru co w biedronce kupowali na promocji . Po tem w słoiki inne i na rynek. No cygan przez wieś idzie raz. Od paru lat mają kłopoty ze zbytem. Wieść gminna szerokim echem niesie.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

MikołajWitwicki

MikołajWitwicki

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
  • Imię:X
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant, Wielkopolskie

W biedniejszcyh regionach i nasyconych pszczelarzami jak np Warmia cena miodu /rzepak i wielokwiat/ 25 max 28. Pozostałe gryka spadź których w naszym regionie mało za każdą cenę pójdą.

Kto ma pszczoły ten ma miód , kto ma ziemię, ten ma trud.

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

No - i jak to ładnie rozpisaliście się. Każdy robi jak uważa, i jak dla niego jest opłacalne. Ja w hurcie sprzedaję po 30 zł za pełny litr , a za słoiki 0,9 l też po 30zł. Bo sprawiedliwość też musi być jak pisze Tadek. Miód schodzi mi na bieżąco i nie martwię sie o przekroczenie stanów magazynowych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"