Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
bartek124

ile za rodzinę pszczelą

Recommended Posts

Witam w niedziele (8.04)jadę  po swoje pierwsze 3 rodziny pszczele i pytam się czy 450 zł za jedną rodzinę to nie za dużo 

Dodam że matki nowe rodziny podobno silne i zdrowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem ,że to cena rodziny i ula, ważna jest siła rodziny ale również stan uli.Wydaje mi się, że ceny oscylują tak między 400- 500 zł za całość

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny rodzin wiosną zawierają w sobie i ewentualny potencjalny zysk w postaci miodu jaki ta rodzina , za dwa trzy miesiące , może dać , oraz zawiera w sobie wkalkulowany koszt poniesiony na jej zazimowanie  minus potencjalny koszt  ryzyka upadku w zimie , a w zasadzie brak tego ryzyka już teraz :D

Pewnie o wiele taniej zdobędziesz rójki złapane przez pszczelarzy w trakcie sezonu rójkowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym miał kupować to za drogo ale gdybym miał sprzedawać to o wiele za tanio.

Tak to jest w handlu :)

Cena  400-450  o tej porze to dobra cena dla kupującego, o ile rodzina jest odpowiednia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam . U mnie cena za rodzine bez ula to 120euro, nie wiem w jakiej sile bo nie widzialem, ale niby super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena około 400 czy 450 zł jest normalną ceną rynkową za zdrową i o "normalnej" sile rodzinę pszczelą bez ula o tej porze roku. Taka rodzina da w sezonie sporo miodu i odkład lub odkłady i powinna zwrócić się ze sporą nawiązką. Trochę dziwią mnie tezy, że o tej porze dobra rodzina pszczela może czy powinna być tańsza. Jednak każdy może sprzedawać po ile chce i kupować także.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Rok temu za odkład 6 ramkowy i 7 ramkowy, ule moje nowe zakupione, w połowie lipca płaciłem po 250 zł.

sebxyz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiosną rodzina za 400-450 norma. Lipcowy odkład po 250 zł nawet 6 ramkowy to w mojej opinii za dużo. Jak kupować odkłady to najlepiej jak by się udało ogarnąć do połowy czerwca, chociaż i tak miodu nie będzie, ale na spokojnie bez spiny się odkłady ogarną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Lipcowy odkład po 250 zł nawet 6 ramkowy to w mojej opinii za dużo.

Poczekam aż się rozkręcisz i zobaczę czy będziesz sprzedawał odkłady 7 ramkowe i większe po mniej niż 250zł./szt.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczekam aż się rozkręcisz i zobaczę czy będziesz sprzedawał odkłady 7 ramkowe i większe po mniej niż 250zł./szt.  :D

 

7 ramkowe w lipcu? Trochę późno. Ja przecież tylko kupuję, bo pasiekę mam mieć na 1000 pni więc nie będzie czasu na sprzedaż odkładów. W zasadzie na ramce 18 to odkład musiałby mieć 7-8 ramek żeby powierzchnia plastrów była taka sama jak przy 5 wielkopolskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 ramkowe w lipcu? Trochę późno. Ja przecież tylko kupuję, bo pasiekę mam mieć na 1000 pni więc nie będzie czasu na sprzedaż odkładów. W zasadzie na ramce 18 to odkład musiałby mieć 7-8 ramek żeby powierzchnia plastrów była taka sama jak przy 5 wielkopolskich.

Wyżej Sebastian pisał o 6 i 7 ramkowych odkładach na ramce wlkp.

Więc orientacyjnie cały Twój korpus 18-ka.

Wciąż mówisz , że to drogo ?

Nie zapominaj , że jak ktoś robi odkłady na sprzedaż , ro robi to żeby zarobić ...

Na lipiec 6 i 7 ramkowy odkład (wlkp) za 250zł. to raczej dobra cena .

 

220-250 zł. za odkład 3-ramkowy to jest drogo . (też sprzedają takie w lipcu)

A wielu tak sprzedaje i mają zbyt .

Np S. Trzybiński.

Nie wspomnę już o ofertach sprzedaży odkładów za 250-300zł.typu odkład 4-ramkowy

składający się z 2 ramek czerwiu w różnym wieku + ramka pokarmu + ramka węzy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi 

Zawsze dużo może podpowiedzieć, o sposobach obchodzenia się z pszczołami, ten co sprzedaje, czy to odkłady, czy rodziny.

Ale ten co sprzedaje odkłady, może więcej wiedzieć, chociażby ze względu na to, że zajmuje się właśnie odkładami. 

Pozdrawiam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem ,że to cena rodziny i ula, ważna jest siła rodziny ale również stan uli.Wydaje mi się, że ceny oscylują tak między 400- 500 zł za całość

Szczerze to sama nie wiedziałam, że ceny rodzin pszczelich są różne zależnie od pory roku. Nie kupuję, nie sprzedaję więc nie wiem  :( . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to sama nie wiedziałam, że ceny rodzin pszczelich są różne zależnie od pory roku. Nie kupuję, nie sprzedaję więc nie wiem  :( . 

Kupując mocną rodzinę teraz : mamy szansę na wczesny miód albo możemy zrobić z niej z 5-6 odkładów :)

Kupując w lipcu , sierpniu musimy myśleć o wydatkach i o ryzyku zimowania :lol:

W tym okresie jest dużo na rynku rodzin z odkładów co stoją bezczynnie w pasiekach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja miałem trochę szczęścia-moją pierwszą rodzinę,no!może pierwszy bardzo solidny odkład bez ula ,dostałem za FREE! i to od zupełnie nieznanego mi pszczelarza ,resztę to miałbym też za darmo ale że to dobry pszczelarski kolega mojego śp.ojca to dla zasady wcisnołem mu chociaż po 100-ce za szt.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyżej Sebastian pisał o 6 i 7 ramkowych odkładach na ramce wlkp.

Więc orientacyjnie cały Twój korpus 18-ka.

Wciąż mówisz , że to drogo ?

Nie zapominaj , że jak ktoś robi odkłady na sprzedaż , ro robi to żeby zarobić ...

Na lipiec 6 i 7 ramkowy odkład (wlkp) za 250zł. to raczej dobra cena .

 

220-250 zł. za odkład 3-ramkowy to jest drogo . (też sprzedają takie w lipcu)

A wielu tak sprzedaje i mają zbyt .

Np S. Trzybiński.

Nie wspomnę już o ofertach sprzedaży odkładów za 250-300zł.typu odkład 4-ramkowy

składający się z 2 ramek czerwiu w różnym wieku + ramka pokarmu + ramka węzy

 

To jest myśl :D sprzedawać w lipcu odkłady nawet 10 ramkowe, napchać starego susz, a co na czarno? :D na czarno, no i starych ramek nie trzeba było by topić :D a kasa była by na węzę i nowe ramki :)  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacek żarty Cię się trzymają przy niedzieli . Był w kościele , to co jest mówione : nie rób w konia bliźniego swego! Inni są od tego :)

Z tymi starymi ramkami to jest różnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posprzedajesz swoją elegancką węzę, będziesz musiał kupić, a okaże się, że nawalili tyle parafiny, że będziesz miał węzę jak ser szwajcarski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Tumidajewicza  cena najmniejszego zestawu ula na początek sezonu to 250 zł (dennica, 2x korpus, powałka, daszek). Skoro za 350 rodzinę z ulem na wiosnę ktoś sprzedaje to jaki to ul musi być i jaka rodzina???? Nawet nie chciało by mi się jechać by obejżeć to bo w okazje nie wierzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.