Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Wiata pasieczna


Tadek11

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, Tomaszu tak tylko sobie wczoraj dłubałem na klawiaturze.

Leżak, czy stojak ? Ocieplony, czy z jednej deski ? Z otwartą, czy zamkniętą dennicą ? Pod wiatą, czy starym kasztanowcem ?

To pytania, które przewijają się na forach internetowych od kąt tylko pamiętam, ale nie pamiętam, aby jakiś mądry udzielił logicznej i sensownej odpowiedzi.

A dlaczego nikt nie przekona mnie do korpusów ?

Odpowiedź jest prosta - jestem już stary jakby nie patrzeć i ani myślę szarpać się z jakimiś korpusami. Tak więc tylko i wyłącznie solidny leżak z lat 50-tych ubiegłego wieku.

A wracając do tematu, to ja każdemu proponuję taką wiatę (modna, w mediach rozdmuchana i nawet ogródek ozdobi).

(Tadeusz, nie gniewaj się, że akurat w Twoim temacie pozwalam sobie na małe żarty, ale gdzieś trzeba odreagować na otaczającą nas rzeczywistość)

 

images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irkor napisał:

Odpowiedź jest prosta - jestem już stary jakby nie patrzeć i ani myślę szarpać się z jakimiś korpusami. Tak więc tylko i wyłącznie solidny leżak z lat 50-tych ubiegłego wieku.

Ul to jest dla wygody pszczelarza a nie pszczół .Te widziałem w worku po nawozach ( przezimowały ) i kartonach po bananach . Miałem zrobić zdjęcie ale gospodarz nie zyczył sobie . Zapił się ale zbyt póxno się dowiedziałem . Eksperymentując z leakami i innymi doszedłem do wniosku że niestety pszczoły zmieniliśmy . Moje ni jak nie chciały dokałdać w magazynach z  boku gniazda . W warszawiakch to owszem , dadant porażka . Dopiero w nadstawkach mam miód . Odejmowana dennica i mała waga . Z czego zrobione i jaka ramka to mało ważne . Tak za stary jestem dla tego mam pełnego dadanta . Szarpię się tlko z miodem , choć w tym roku to tylko za włosy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, daro napisał:

 ( przezimowały ) i kartonach po bananach .

 

Karton po bananach jest idealny na ramkę wielkopolską, skoro przezimowały, tzn ze ramka wielkopolska jest idealna dla pszczół. 

Przypadek? Nie sądzę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzychu napisał:

 

Karton po bananach jest idealny na ramkę wielkopolską, skoro przezimowały, tzn ze ramka wielkopolska jest idealna dla pszczół. 

Przypadek? Nie sądzę... :D

Przezimowały w plastikowym worku . W kartonach były bez ramek . Parę lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, harcerz1020 napisał:

Jakiś czas temu podawali, że znaleziono gdzieś w głuszy leśnej wisielca od dłuższego czasu. W jego szkielecie zagnieździły się pszczoły i wiewiórka. 

No to już wiadomo z czego robić ule ')
A swoją drogą ... Nie urwał się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 08:33, Krzyżak napisał:

Plusy: praca w cieniu

Minusy: cała masa

Spłyciłeś temat jak zwykle,ile razy trzeba uciekać z przeglądem-miodobraniem bo pada? Albo trzeba iść izolować mateczniki z parasolką.

Na Czechach i Słowacji takich mniejszych pasiek zadaszonych i ogrodzonych jest mnóstwo.Wiadomo temat niekonieczny do życia,a luksus kosztuje.PK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.