Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Rzepak 2016


Ks. Tomasz

Recommended Posts

Piotrek daj sobie na luz  i nie szukaj zaczepki . Gdzieś Ty wyczytał lament człowieku?

A jak u Ciebie pszczoły na rzepaku ?

Pozdrawiam

Tadek

Tadek ja się nie czepiam tylko mam jakąś pamięć i pamiętam co kto pisze,a że trafia na Ciebie no cóż.. :D

Wczoraj pisałeś w innym temacie tak:

"Całkowicie otworzyć ja przynajmniej planuje  w zależności od temperatury na zewnątrz i siły rodziny w drugim tygodniu kwitnięcia rzepaku a u mnie dopiero są pierwsze kwiaty rzepaku.

Pozdrawiam

Tadek"

U góry piszesz że zakwitł dzisiaj!!

Potem piszesz że zakwitł w piątek!!

to jak wreszcie jest z tym Twoim rzepakiem?

 

Mój rzepak się zbiera w opolskim :D:rolleyes:

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kilka postów wyżej pisałem, że z uwagi na niską temperaturę masowo giną zbieraczki.

Okazuje się, że prawdopodobnie jakiś Qtas prysnął czymś na rzepak. Dopiero jak zrobiło się trochę cieplej zaczęły być widoczne efekty (pełzające pszczoły pod ulami i wspinające się na wierzchołki traw).

Początkowo podejrzewałem coś gorszego, ale wygląda na typowe podtrucie. Dzisiaj podniosłem kilka młodych pszczół, położyłem w słońcu na daszkach, pszczoły po kilku minutach wypróżniły się rzadką żółtą wydzieliną i odleciały o własnych siłach. Tragedii na razie nie ma, ale trochę pszczół wyginęło.

Rzeczywiście to co piszesz pasuje do choroby majowej.Jeśli teraz ze wzrostem temperatury objawy zanikną to znaczy że to była właśnie ta choroba.Może ktoś podpowie kto miewa tę chorobę.PK 

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj pięknie pracowały  na rzepaku. Ja też - ścinałem mateczniki :-) Najsilniejsze rodziny mam na 3 korpusach wielkopolskich i 5 dadant 1/2 - nakrop dzisiaj pięknie znosiły. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Prognozy są dobre, ale od czwartku - jutro i pojutrze może być gorzej (ale nie musi), jak będą 2 dni deszczu to we czwartek biorę urlop i pilnuję bzyków :-)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

................ Prognozy są dobre, ale od czwartku - jutro i pojutrze może być gorzej (ale nie musi), jak będą 2 dni deszczu to we czwartek biorę urlop i pilnuję bzyków :-)

 

Czy po tych dwóch deszowych dniach musi wyjśc rójka? Jest jakiś sposób aby temu zapobiec? (nie wiem - pootwierać dennice?) Też się obawiam co sie bedzie działo czwartek :|

Link to comment
Share on other sites

Czy po tych dwóch deszowych dniach musi wyjśc rójka? Jest jakiś sposób aby temu zapobiec? (nie wiem - pootwierać dennice?) Też się obawiam co sie bedzie działo czwartek :|

To jest bardzo realne niebezpieczeństwo ale zależy to od wielu czynników , je dostawiałem u swoich po korpusie węzy i powiększyłem wylotki na całą szerokość , otwarcie dennicy to tez jakiś sposób , chodzi o to aby dać pszczołom  jakieś zajęcie , a poza tym też wiele to zależy od skłonności genetycznych czy rasy pszczółek jakie posiadamy.

 

Tadek ja się nie czepiam tylko mam jakąś pamięć i pamiętam co kto pisze,a że trafia na Ciebie no cóż.. :D

Wczoraj pisałeś w innym temacie tak:

"Całkowicie otworzyć ja przynajmniej planuje  w zależności od temperatury na zewnątrz i siły rodziny w drugim tygodniu kwitnięcia rzepaku a u mnie dopiero są pierwsze kwiaty rzepaku.

Pozdrawiam

Tadek"

U góry piszesz że zakwitł dzisiaj!!

Potem piszesz że zakwitł w piątek!!

to jak wreszcie jest z tym Twoim rzepakiem?

 

Mój rzepak się zbiera w opolskim :D:rolleyes:

To jedź Piotuś w te Opolskie gdzie masz swoje pszczoły  czysciszmimonitor.gif i sprawdź jak zakwita rzepak   czy rzepak cały zakwita  w ciągu jednej nocy jak kwiat paproci czy stopniowo w ciągu kilku dni zaczyna kwitnąć stopniowo od pojedynczych kwiatów co dzień ich przybywa coraz więcej aż po paru dniach osiągnie pełnie kwitnięcia . Poza tym ostatnie noce były bardzo chłodne (+ 2 stopnie) i ten proces rozkwitu trochę zwolnił wiem bo prawie co drugi dzień oglądam pole rzepaku .Daj i Ty zdjęcia jak u Ciebie ten rzepak kwitnie nie leń się i pokaż Kolegom swoje pszczoły na rzepaku. haha.gif

 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Dobra Tadek, najpierw dawales susz, teraz zrobiła się węza... Sam nie pamiętasz co piszesz, a jak ktoś Ci przypomni, to jakieś dziwne wywody uskuteczniasz i niby to ma być śmieszne...

Link to comment
Share on other sites

Dobra Tadek, najpierw dawales susz, teraz zrobiła się węza... Sam nie pamiętasz co piszesz, a jak ktoś Ci przypomni, to jakieś dziwne wywody uskuteczniasz i niby to ma być śmieszne...

Najpierw susz (jak się ma), żeby miały gdzie czerwić i nie wychładzać gniazda, a teraz jak wchodzą w nastrój i jest dużo pszczoły to trzeba wychłodzić gniazdo i dać robotę woszczarkom. Ja z gniazda wyciągnąłem po 3 ramki z czerwiem i dałem do miodni, w to miejsce węzę - co mnie cieszy to poza jedną rodzinką węzę ładnie ciągną.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam rozumiem wyrazy zgodnie z ich definicją. Najpierw pisał o suszu a teraz, że dokładał węzę. Wy sobie to tlumaczcie jak chcecie, jakaś wersja na pewno podpisuje do tego co autor miał na myśli.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że mam  zaciekłego antagonistę w postaci piotrapodhale i wszystko co napisze jest totalnie negowane przez niego. Temat dotyczy rzepaku i pytam się co Piotr napisał konstruktywnego w temacie rzepaku czy dał jakieś zdjęcia swoich pszczół na rzepaku albo okolicznego pola rzepaku ?? Łapanie za słówka czy zdania wyrwane z kontekstu i na dodatek interpretowane ich na moją niekorzyść z szyderczymi uwagami i obelżywymi słowami cytat " pierd... Jasia po piwie" jest niezgodne z regulaminem forum.

Ja jestem otwarty na wyjaśnienia i jak ktoś czegoś nie rozumie to chętnie wyjaśnię.

Oczekuję przeprosin od piotrapodhale za te słowa.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Luzik Koledzy !
Bo widzę , że coś tutaj atmosfera się psuje .
Zamiast wspólnie cieszyć się , że wreszcie coś się w przyrodzie korzystnego zaczyna dziać i cieszyć oczy wskazaniami wagi pasiecznej stwarzacie tutaj niepotrzebne zgrzyty .
Wyluzujcie , umówcie się na piwko i radujcie się tym , że z każdym dniem będzie już tylko lepiej .  ;)  . .

Link to comment
Share on other sites

Darek tak bym to ujął do uli a nie do gardeł ;) .

Rzepak rzepakiem a u nas drugi dzień resztek mniszka i początek jabłoni . Brzęk nie samowity :)

Link to comment
Share on other sites

Tadek dobrze wiesz gdzie górale mają rzepak,a jak nie wiesz to poczytaj o tej roślinie najwyższy czas się dokształcić.

Jeśli takie słowa są dla Ciebie wielce obraźliwe to trudno gniewaj się ile chcesz.Twoja sprawa że jesteś taki delikatny.

Ja pytam jak człowiek to oczekuje odpowiedzi jak człowiek ,a nie robienia zemnie idioty.

I to tyle jak ktoś z adminów ma ochotę to proszę z tematu usuwać co chce i kogo chce.Hej..PK

Link to comment
Share on other sites

Dajcie sobie po razie i będzie git :D

 

Mieszkam gdzieś między jednym i drugim, to moze sklece wam klatke na budowie i zrobimy małe fightfighting-with-baseball-bat.gif na neutralnym terenie było by fajnie :D:lol::P;)

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra bitki na arenie a tutaj temat rzepaku ;)

 

Wstawiam filmik z wczoraj zajechałem do nich o 13, z drogi już było słychać brzęk :D niesamowicie chodzą ;) filmik tego nie oddaje w rzeczywistości na wylotku ciemniej :D . Zrobiłem im fajne poidełko i przejrzałem wszystkie w 9 dodałem drugie korpusy 1/2 reszcie dołożę w sobotę, jak dobrze pójdzie to może przywiozę już ze 2,3 nadstawki rzepaku :D bo w dwóch już zalane całe nadstawki od dechy do dechy tylko zasklepić w reszcie około połowy do 3/4 ramek zalane tylko odparować i poszyć  :P . Zaczynają mi się podobać te wędrówki, zobaczymy co z tego będzie no i jeszcze akacja może sie wykazać  ;) 

 

 

Tanie lekkie przenośne i sterylne poidło dla pszczół super na wędrówki

 

 

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Z 8mies. córą oglądamy  :) pracę pszcółek, rośnie mi pomocnica. Super miejscówka! Byle pijusek nie przepił uli :P 

W tym roku rolnicy mają biedę bo poprzedni antyrząd olał sobie program unijnych dotacji i w rolniczych kieszeniach bieda. Kredyty biorą na nawozy i opryski.

Ta kroplówka przy poidle od pielęgniarki czy można gdzieś kupić?

Link to comment
Share on other sites

W aptece za całe 1,75 :D

 

Pijusek nie przepije bo kolega ze związku już tam 5 rok wozi jeszcze pilnuje, poidła dał stare ptelnie narwane mlecza trawy i wodą zalał :D. Ale co przyjedziesz zaglądnąć to piwo musi być, wczoraj 4,30 dostał i piwo do tego takie czasy :huh:

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.