Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Znalezione w necie...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzwonił wczoraj ktoś pytając o pyłek.
Ja już nie mam , ale w internecie jest sporo ofert .
Szczególnie jedna oferta wpadła mi w oko . 
Cena 43,50 $ za kg.
Ale uwaga !
Od 11,11 będzie wielka wyprzedaż i będzie już TYLKO  po 30,45$ za kg.
Do tego wysyłka do Polski GRATIS .
Płacisz i za ... 24-41dni listonosz zapuka do drzwi .
Smacznego i na zdrowie  :)
https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-100-Natural-food-grade-Mixed-Bee-pollen-1000g-lot-bulk-package-for-human-comsuption/32620789092.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z marysi ten pyłek to kto wie kto zapuka. :D

Robert to jest skierowane na bogaty zgniły.

Podobnie wosk , a cena na alibaba.com po 1 - 3 dolary kilogram tyle że trzeba kupić choć tonę. :D

Jak kupisz 20 ton -http://www.alibaba.com/product-detail/Yellow-Bee-Waxes_50029275310.html?spm=a2700.7724838.0.0.BPtXzu

Węgry , nie płacisz cła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robert to jest skierowane na bogaty zgniły.

Podobnie wosk , a cena na alibaba.com po 1 - 3 dolary kilogram tyle że trzeba kupić choć tonę. :D

Cena przystępna , ale jakoś nie chcę .

Pozostanę przy droższym krajowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To unijny nawet cła nie trzeba płacić. :D

Jak kupisz 10 ton to co to te 3 stówki za badanie na parafinę ?

Zrobisz badanie na parafinę . Wynik będzie negatywny , a w towarze będzie np 50% cerezyny , lub innego składnika .

Stawka w Puławach jest za badanie na zafałszowanie jednym "polepszaczem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i więcej polepszaczy wosku oprócz cerezyny a jak je zidentyfikować ???

http://www.pszczoly.pl/2002/zafalszowania_wosku.php

Tekst na żywca zerżnięty ze starej książki bez podania jej  tytułu . :)

Dokładnie nie pamiętam z której , ale ten tekst czytałem na 100% w którejś z książek ... chyba jeszcze wydanej za poprzedniego ustroju  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest że w dzisiejszych czasach Wszyscy coś tam zrzynają i kopiuj-  wklej , weźmy Chińczyków , robią to bez żadnych ceregieli  a w dzisiejszych czasach wymyślać coś całkiem nowego ??? jak są miliardy ludzi na Świecie to coraz trudniej wymyślić coś czego jeszcze nie było. Zresztą to jest aktualnie dedykowana metoda uczenia , żeby nie uczyć się wszystkiego pamięciowo na blachę , ale żeby korzystać ze współczesnych nośników informacji i umiejętnie je wykorzystywać i wiedzieć gdzie szukać informacji na jakiś temat.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki już do tego stopnia to opanowały , że nie tylko nie zaglądają do słowników i encyklopedii ,
ale nawet nie chce im się wpisywać w google zapytania !
Wypowiadają słownie pytanie do tabletu i wyskakują im gotowe wyniki :blink:
Ja wymiękam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst na żywca zerżnięty ze starej książki bez podania jej  tytułu . :)

Dokładnie nie pamiętam z której , ale ten tekst czytałem na 100% w którejś z książek ... chyba jeszcze wydanej za poprzedniego ustroju  ;)

Wojtacki M .       1973 -rok wydania. ,,Produkty pszczele i ................."W innych publikacjach też to jest przytaczana , coś mi się tak przypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

I tak i nie . Dam Ci przykład. U moim Kole co roku organizujemy spotkania pszczelarskie przy ognisku , przeważnie w większym gronie. I takie spotkania mieliśmy dwa lata z rzędu u jednego małżeństwa , bo mieli pasiekę ładnie położoną w środku lasu , zupełnie w głuszy i obcemu było by bardzo trudno do niej trafić , ule zupełnie niewidoczne z drogi publicznej. No i rok temu zmarł mąż z tego małżeństwa i kobieta została sama z pszczółkami i na dodatek tego jeszcze w ubiegłą jesień ją okradli z części uli , ale brali na szczęście te z brzegu , które były puste , nie zasiedlone. I Kobieta mi mówiła że całe życie trzymali z mężem pszczoły i nigdy im nic nie zginęło ich nie okradli i dopiero po tych ogniskach integracyjnych koś widocznie przepatrzył teren i przyjechał w nocy po ule. Tak że jednym z elementów zapobiegania kradzieży jest nie zapraszanie do pasieki zwłaszcza nieznanych nam pszczelarzy ( albo i znanych ??) i  nie publikowanie na przykład zdjęć publicznie zrobionych smartfonem , bo one często mają włączony lokalizator GPS i kod z współrzędnymi geograficznymi   może być w informacji o tym zdjęciu. I złodziej ma wszystko na talerzu wie gdzie stoi pasieka na przykład na pożytku ? Po prostu jeden element zapobiegania czyni statystycznie mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży.

Pozdrawiam

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak dla humoru przypomniała mi się przyśpiewka weselna :)

 

- Cesała se grzebieniem

scotkowała scotkum

smarowała se miodem

 co by była słodkum 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.