Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Słowian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj załatwiłem miejscówkę na akację z leśniczym, w tym samym nadleśnictwie co w tamtym roku tylko w innym leśnictwie ;) ciut bliżej ode mnie i nie w takim "dole zimna" jak rok temu, może nie przemarznie tym razem, wegetacja jest w tym roku opóźniona miejsce"cieplejsze" to może dopisze :) . Na razie suche wszystko jak zimą zero pąków to może będzie co z tego, idealnie by było jakby zakwitła koło 5 czerwca akurat odebrało by się rzepak na spokojnie. Jeśli w tej miejscówce okazałoby się że jest kicha bo przemarzła to jest opcja wywozu na druga pasiekę gdzie już stoi 5 moich uli, jest to gorsza miejscówka pod względem ilości akacji ale bliżej Krk gdzie sporo cieplej i tam raczej na bank bedzie kwitła. Jednym słowem tak czy siak mam zamiar w tym roku pozyskać trochę miodu akacjowego :) a u Was jak myśli ktoś już o akacji bo według  mnie jest to czas najwyższy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dla odmiany akacja powinna być - są już listki i zawiązki kwiatostanów, sprawdziłem po południu maja ok 2 cm i liczę tak za 1,5 -  tygodnia powinna być.

Rośliny w trym roku kwitną bardzo różnie np kwitną jeszcze kasztany, jawor, jarzębina, wkrótce zakwitnie jarząb a przekwitł mniszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadziłem 100 akacji, około 90% się przyjęło, ale dwu albo trzykrotnie hamowała wzrost, tak że teraz dopiero wypuszcza zawiązki liści czy jak to zwać, za jakieś 2 tygodnie to ja się spodziewam dopiero liści i podejrzewam, że stara akacja w mojej okolicy podobnie ma, jeśli będą jakiekolwiek kwiaty na starych akacjach w mojej okolicy to na pewno nie 5 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Opolu a tam już stare akacje wypuściły liście. U mnie za płotem rośnie jedna stara akacja i ani śladu po liściach. Myślę że znów przemarzała - tak jak w  zeszłym roku i nie zakwitnie. W mieście jest zawsze o 1-2 stopnie cieplej jak u mnie na wsi i to pewnie zdecydowało, że tam akacja nie przemarzła i ma ładne liście, a u mnie nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracałem od doktorów z Łodzi pociągiem, to akacja którą widziałem wzdłuż torowisk wyglądała raczej na przemarzniętą, tylko gdzieniegdzie czubki się zieleniły, jak będę się dobrze czuł i znajdę odrobinę czasu to podjadę do lasku gdzie zawsze wywożę pszczoły zobaczyć jak tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj drzewa akacji w okolicy pasieki i marnie to widzę , nawet liści nie ma . :huh: Chyba nie będzie w tym roku miodu akacjowego u mnie :( Dla porównania drzewa akacji w mieście gdzie mieszkam mają liście i przymrozek im nie zaszkodził chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj drzewa akacji w okolicy pasieki i marnie to widzę , nawet liści nie ma . :huh: Chyba nie będzie w tym roku miodu akacjowego u mnie :( Dla porównania drzewa akacji w mieście gdzie mieszkam mają liście i przymrozek im nie zaszkodził chyba ?

A więc może ze 3 rodziny na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akacje dopiero puściły liście w ten weekend, nie sądzę żeby przemarzły. Długotrwałe niskie temperatury moim zdaniem spowodowały późniejsze wybudzenie akacji na dużym obszarze kraju, nie wiem jak będzie z kwiatami, ale spodziewam się, że akacja będzie, ale po prostu w późniejszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się dokładnie młodym pędom akacji. Jeżeli widać na nich oprócz zielonych już teraz listków, przesuszony mały pąk (zamknięty lub otwarty ) to zapomnijcie o akacji. Oznacza to, że pierwszy pąk wystartował normalnie ale przemarzł i uschnął. To co teraz idzie - idzie z pąka zapasowego i owocu już nie wyda, albo bardzo skromnie - czyli kwitnąć też nie będzie. To samo dotyczy np. winogron. Jeżeli pierwszy pąk zacznie się otwierać i przemarznie - drugi zapasowy wybije za jakiś czas, ale owocu nie da.

U mnie akacja przemarzła - wszystkie pędy z zasuszonym pąkiem. Postaram się jutro zrobić zdjęcie jak znajdę aparat. Może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano na spacerku z psiurem zrobiłem fotki akacji.....

czekamy myślę że jeszcze parę dzionków i dziewczyny wezmą sie do roboty :D :D :D

 

https://zapodaj.net/53bd744b20f59.jpg.html>IMG_20170523_064335.jpg

https://zapodaj.net/c77200d7f59b7.jpg.html>IMG_20170523_064325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyda się na bank, proszę o zdjęcie jak dasz radę na pewno bardzo pomoże zainteresowanym

Poniżej zdjęcie. Widać tam jak na dłoni, pierwsze przemarznięte pędy. Niektóre przemarzły już w pąku i zamiast pędu tylko zaschnięty  pąk. Niestety u mnie akacja w tym roku kwitnąć nie będzie.

https://naforum.zapodaj.net/da47247b107f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.