Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Ja się cieszyłem jak głupi, że akacja u mnie będzie. Chodziłem co dziennie do parku i patrzyłem czy rozkwita:) Okazało się że jedna gałąź na którą ciągle się gapiłem ma kwiaty, może 3% całego drzewa zakwitnie :D reszta drzew oczywiście podobnie :)

 

Karol

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie akacja kwitnie jak szalona - całe drzewa białe ale....... wczoraj wiało, dziś wieje i zimno mimo słońca ( jest godz. 13 i 15 stopni).

Pszczoły u mnie bardzo odczuwają zimny maj - osłabły, jest mało pszczoły, lot bardzo słaby - kiepsko to widzę jeśli chodzi o miód.

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest z akacją, kiedyś jak nie miałem jeszcze pszczół, dużo jeździłem rowerem. Pewnego razu odwiedziłem Park Ujście Warty w Słońsku  i zdziwiło mnie to, że biało było jakby śnieg napadał, przyszła burza i zerwała pewnie z 90% kwiatów.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

U mnie najpierw był mniszek, od przekwitnięcia mniszka dalej żółto od jaskrów, no ale teraz chłodniej.

 

A akacja stojąca w lesie nie ma zamiaru kwitnąć.

Link to comment
Share on other sites

Akacja  już praktycznie się kończy, chyba w tym tygodniu będę wybierał miód jak dojrzeje oczywiście ale myślę że będzie ok. Ale tępo w tym roku podkręciła nam przyroda, nawet nie zdążyłem nacieszyć się miodem mniszkowym i rzepakowym a tu już następny :D

Link to comment
Share on other sites

Akacja  już praktycznie się kończy, chyba w tym tygodniu będę wybierał miód jak dojrzeje oczywiście ale myślę że będzie ok. Ale tępo w tym roku podkręciła nam przyroda, nawet nie zdążyłem nacieszyć się miodem mniszkowym i rzepakowym a tu już następny :D

Lipa już ma dość duże pąki kwiatowe .

Lipa zakwitnie... da lub nie ...  i praktycznie już po sezonie .

Nieliczni lizną wrzosu , lub nawłoci . Ewentualnie spadzi ...

A reszcie zostanie leczenie i karmienie

 

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie nawłoć to pożytek najważniejszy. Co roku wiernie nektaruje i 8-10l z rodziny można spokojnie odwirować. No i najważniejsze nie trzeba się martwić o rójki. Ale do nawłoci jeszcze ok. 7-8 tygodni. W tym roku zasiali 200m od mojej pasieki kilkadziesiąt ha ostropezu plamistego. Ponoć roślina miododajna. Miał ktoś może pszczoły na takim pożytku?

Link to comment
Share on other sites

Robi ty to potrafisz człowieka zmotywować tak z rana. Pozdrawiam :)

Robert jak prawdziwy Polak lubi sobie trochę ponarzekać. pamiętam jak kiedyś Drozda opisywał Polaka mówił:

Amerykanin jak go zapytasz co słychać powie Ci że wszystko jest w porządku , jest dobrze  wręcz świetnie i wyszczerzy w uśmiechu zęby  a Polaka jak zapytasz co u niego słychać powie z ponurą i smutną miną , że ogólnie jest słabiutko , kiepsko , i nie ma się czym cieszyć i machnie ręką.

Ale oczywiście to był żart i znający Roberta wiedzą że jemu uśmiech nie schodzi z twarzy :D

Sezon jest w połowie i zanosi się na jeden z lepszych :P Ale o karmieniu zimowy też trzeba już pamiętać i się do niego przygotowywać :)

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

W ubiegłym roku karmienie zacząłem 13 lipca, jeżeli w tym roku będzie podobnie to został miesiąc z groszem.

Pozdrawiam wszystkich optymistów i pesymistów. 

Link to comment
Share on other sites

Tadeusz chyba właśnie to był żart ? :D

albo jesteś w czepku urodzony.

Rzeczywiście jeżeli chodzi o akację to sprawa jest jasna. Miodu akacjowego nie będzie. U mnie sprawę mocno poprawił rzepak. w pobliżu pasieki. :) i stąd taka opinia i zdaje sobie sprawę że nie każdy miał do dyspozycji pożytek rzepakowy więc sprawa jest względna.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przejeżdżając w wiosce zauważyłem pierwsze kwiaty na lipie szerokolistnej...

No to aż się prosi założyć na forum temat o lipie :) I jeżeli nie masz nic przeciwko temu to wydzielimy oddzielny temat ?

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy kręcą miód na potęgę, mówią nawet o jednym z lepszych sezonów a u mnie du*a  :angry:  :angry:  :angry:  ....

w tym sensie, że miód jest tylko nie zasklepiony.

Rodziny w lesie na akacji mam nadzieje, że dorobią bo akacja w lesie jeszcze kwitnie. Te koło domu doleją pewnie facelią.

Wszyscy pytają o miód a ja czekać.. czekać..... czekać

bo miodek musi być pierwsza klasa......

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy kręcą miód na potęgę, mówią nawet o jednym z lepszych sezonów a u mnie du*a  :angry:  :angry:  :angry:  ....

w tym sensie, że miód jest tylko nie zasklepiony.

Rodziny w lesie na akacji mam nadzieje, że dorobią bo akacja w lesie jeszcze kwitnie. Te koło domu doleją pewnie facelią.

Wszyscy pytają o miód a ja czekać.. czekać..... czekać

bo miodek musi być pierwsza klasa......

Może sprawdź refraktometrem , bo może jest już dostatecznie odparowany , tylko pszczoły nie sklepią  nie wypełnionych do końca komórek i zwlekają z tym do ich uzupełnienia ??

Link to comment
Share on other sites

 

Wszyscy kręcą miód na potęgę, mówią nawet o jednym z lepszych sezonów a u mnie du*a

Sezon słaby . Z liczby rodzin powinienem mieć kole tony. Wcześniej zimno słabe rodziny po zimie teraz gorąc i susza jak na Sacharze. Kiepsko choć nie tragedia.

Link to comment
Share on other sites

Może sprawdź refraktometrem , bo może jest już dostatecznie odparowany , tylko pszczoły nie sklepią  nie wypełnionych do końca komórek i zwlekają z tym do ich uzupełnienia ??

Dokładnie - ja przed chwilą wywirowałem wielokwiat. Sporo ramek nadstawkowych w ogóle nie było zasklepionych, ale przy potrząśnięciu nic nie kapało. Więc zdecydowałem, że biorę. I słusznie. Miód taki gęsty, że przez sita nie nie chciał lecieć. Stosunkowo ciemny. Takiego jeszcze nie miałem. Jutro sprawdzę z ciekawości refraktometrem jaką ma zawartość wody. Wynik nie specjalny. z 5 uli około 30l. Najlepsze - Buckfasty. Reszta rodzin dopiero teraz dochodzi do siły. 

Link to comment
Share on other sites

Sadziłem że akacja już skończyła kwitnąć a tymczasem rano na spacerku zobaczyłem to - cały szpaler

 

003b709ecf00.jpg

 

więc jeszcze czekamy może dopełnia i zasklepią :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.