Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

18 godzin temu, harcerz1020 napisał:

Nazwisko Bułka - występuje jako Sabart - mam płytę o jego gospodarce pasiecznej w kompie

No to odjazd . Pana nie omal posadzili w anclu . Ma rzekomo 300 rodzin .

18 godzin temu, harcerz1020 napisał:

Ja osobiście nie jestem w stanie opowiedzieć się o jego dokonaniach, doświadczenia, próby, eksperymenty przez dziesięciolecia - to jest nie pojęte.

No tak to jest niepojęte płyn do dezynfekcji podłóg do zwalczania warozy i innie ,,odkrycia ,,. Stańczuk z wołowym gnatem był choć zabawny, ten Pan nazywa się Zieniewicz a nie bułka i nie z masłem .

1 hour ago, daro said:

Stańczuk z wołowym gnatem był choć zabawny,

Zaraz zaraz.... nie przypisujmy wszystkiego Stanczykowi. 

W dniu 27.06.2020 o 21:09, harcerz1020 napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to szarlatan,?

Pewnie na takiej że inaczej nie można nazwać kogoś , kto przez lata promuje stosowanie środka myjąco-dezynfekującego absolutnie nie dopuszczonego do stosowania w pszczelarstwie jako lek na warrozę  :blink:

Nowy pszczelarz spieprzył  na FC  ;) a dyskusja poszła  ,przyznam  Wam rację .

Młodym może czasem za mocno ale czasem trzeba trzepnąć bo Oni by chcieli "tylko sedno "

koleżanka chyba też gdzieś oberwała za matki .Ale naprawdę czasem cierpliwości brak .Człowiek wisi nad książkami nad ulem ,na tel z kolegą 3-4 godziny , zastanawia się jaka przyczyna jakie problemy z hodowla ,zamieszaniem ras. A tutaj ja tylko proszę o konkretna odpowiedz .

Ja ,swojej sąsiadce ,którą namawiałem  na pszczelarstwo ze skutkiem pozytywnym,  na początku wyjaśniłem sprawę tak .

Z pszczołami to jedno wiadomo, że do końca nic nie wiadomo . Musiała przeczytać odpowiednia literaturę ,teraz po okresie "osłonowym" popełnia swoje błędy ale zdaje sobie z nich sprawę .

22 godziny temu, Robi_Robson napisał:

Pewnie na takiej że inaczej nie można nazwać kogoś , kto przez lata promuje stosowanie środka myjąco-dezynfekującego absolutnie nie dopuszczonego do stosowania w pszczelarstwie jako lek na warrozę  :blink:

Ja nie polecam stosowania rapicidu, ale jak podają - środek dezynfekujący do stosowania w obecności zwierząt- co do pszczol to zapewne kwestia stężenia. Człowiek z takim zamiłowaniem do tego co robi nie stosowałby zapewne gdyby to szkodziło pszczołom i były np. upadki. Stosuje i nie ma osypu pszczół a jest warrozy. To raz a dwa? kto go zakablował - a wiadomo Biowet, a może trafił w sedno? No i co nie znaleźli argumentów, żeby go skazać i zakazać stosowania ? A kwasy to nie są szkodliwe dla pszczół? a inne dymki?  polewanie i inne zabiegi i co nie ma osypu mniejszego lub większego po kwasach, a na czerw też jest obojętny? Zapytajcie zainteresowane jakie są wam wdzięczne. Ktoś coś zaneguje co komuś nie pasuje do scenariusza a wszyscy pozostali pieją. 

22 godziny temu, baru napisał:

Ja ,swojej sąsiadce ,którą namawiałem  na pszczelarstwo ze skutkiem pozytywnym,

hym ...... Mnie żona pilnuje . Ale namawiałbym , namawiał

Kwasów też nie wprowadzono pierwotnie tylko i wyłącznie do stosowania w pszczelarstwie, tylko do zupełnie innych celów. 

10 minut temu, harcerz1020 napisał:

To raz a dwa? kto go zakablował - a wiadomo Biowet, a może trafił w sedno? No i co nie znaleźli argumentów, żeby go skazać i zakazać stosowania ? 

Skazali ale nieposadzili . Kablować nikt nie musiał sam się podkładał ze aż dziw że tak późno.

Reszta nie warta wzruszenia ramion,  łykasz to co pisze jak pelikan . Skąd wiesz że nie ma upadków ? Jak jeden mi nap[isał że ma 300 rodzin i sam obsługuje to omal się nie posikałem ze smiechu . Ja jestem kozak ale bym się sam ufajdał .

Kwasy stosuje się organiczne to co jest w rapcidzie to kwasy nieorganiczne  silnie żrące .

A sikać  możesz nawet do ula . Ale jak sprzedajesz miód nie możesz robić co Ci się podoba .

P.S pamiętaj WSZYSTKIE leki  są toksyczne . A leczy lekarz i farmaceuta .