Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sezon 2021


michal79

Recommended Posts

Godzinę temu, harcerz1020 napisał:

Jeden, zapewne po środku taki raczej do zakarmiania powałkowego a nie do wentylacji, szczególnie zimowej. Jeżeli kląb zawiązany centralnie to trochę może być niekomfortowo zostawić go odslonięty. Jeżeli dennica osiatkowana, to po prostu położyć na całość coś wełnianego. Jeżeli pajączek całkowicie nie zakitowany.  

W warszawiakach nie mam dennicę osiatkowanych, tam są ocieplane ale... Warszawiaki oddychają z każdej strony. 

I tam są powalki na połowę gniazda, druga połowa to beleczki. Pszczoły uwiązaly kłąb tam gdzie beleczki. 

W korpusowych styrodurach mam otwarte pajączki, po jednym na powalke i jeszcze nie wyjąłem wkładki dennicowej bo badam osyp varroa po KS. Tam jest daszek ocieplony styropianem 2 cm ale pomiędzy tym jest poduszka powietrzna 4 cm, a po bokach daszka wentylacja 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, harcerz1020 napisał:

 Na filmie T. Stańczuk podaje, że dennica z siatki alumi. jest toksyczna,

Równie dobrze ja mogę napisać , że Stańczuk jest toksyczny .
Teorie nie poparte badaniami naukowymi pozostają hipotezami .
Ja mam aluminiowe cięto-ciągnione , lub ewentualnie plastykowe "pajączki" .
Nie zauważyłem , żeby truły ...

W ostatnich dniach Kolega Romek Śledź znany niektórym z yt  podarował mi dennicę z poławiaczem pyłku swojego projektu
i tam siatka jest stalowa , ocynkowana .

  • Lubię 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.11.2020 o 22:56, Tikcop napisał:

Gać, gać. Jeszcze Ci poumarzają i nie darujesz sobie.

Tak jak Ty masz ocieploną tą powałko-folie to wszystkie gacie razem wzięte wysiadają, a twierdzisz że nie ocieplasz

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2020 at 11:23 PM, piotrpodhale said:

Spoko zachowasz dystans.......

Ciupaga niczym łopata chłopa leci z prędkością dźwięku i to jeszcze w ch... daleko :)  

A tak na poważnie to na forum coraz bardziej zaczynam widzieć zasadę Im gorzej kolegą się wiedzie tym lepszy rynek mam ja. Co oczywiście jest po części prawdą bo jak by tak nie było to przy każdym domu byłby ul i każdy by miał swój miodek a tak nie jest i dobrze. Bo gdzieś te odkłady też trzeba sprzedać a najlepiej zrobić dobre promo na forum i cisnąć kit bez pokazywania co by nie wyszło, że to kit tylko. To i klientów się na łapie i jak będą stosować to nawet na długie lata będzie do momentu aż nie da sobie spokoju albo połapie się że był frajer i robiony w wała niemiłosiernie. 

Z perspektywy czasu i doświadczenia zaczynam rozumieć pewne posty i sugestie zupełnie inaczej. Jeden z nich był chyba kolegi @manio w innym temacie by nie wierzyć na słowo tylko sprawdzić testowo i będzie się miało zdanie i to pewnie będzie działać. Kiedyś było zdanie Prawda czasu prawda ekranu dziś to tylko trzecia prawda tischnerowska 

Edited by Brzytwiarz
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, harcerz1020 said:

jeden pszczelarz dla drugiego.

 

Zdzislaw ja to juz dawno zauwazylem. I zdradze ci sekret.  Robie wszystko na odwrot i wszystko idzie jak z platka.  Wiesz, to tylko miedzy nami. 

No ale sam tez nie jestem bez winy. Jak pisalem ze mialem 80kg to bylo 08kg (zgodnie z zasada)

Edited by Beeman
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Beeman napisał:

 

Zdzislaw ja to juz dawno zauwazylem. I zdradze ci sekret.  Robie wszystko na odwrot i wszystko idzie jak z platka.  Wiesz, to tylko miedzy nami. 

No ale sam tez nie jestem bez winy. Jak pisalem ze mialem 80kg to bylo 08kg (zgodnie z zasada)

Po co ci to było, a już mają platformy przygotowane na wędrówki do Toronto. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, harcerz1020 napisał:

Nie znasz starej zasady która była na forum przypominana? Nie ma większej k...... jak jeden pszczelarz dla drugiego.  

Świat jest taki jak oczy, które na niego patrzą. Jakie są Twoje oczy, tego nie wiem. Jedno jest dla mnie pewne, że mało kto pisze na forum tyle dezinformacji, często rodem z rosyjskich portali, jak Ty. Wiem, że uważasz się za światłego i rozumiejącego mechanizmy działające światem, ale tylko tak uważasz. 

 

Jeżeli chodzi o dennice, to tylko siatka aluminiowa, bo cena/jakość. Ocynk rdzewieje, szczególnie jak się kwasów używa.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Brzytwiarz napisał:

Ciupaga niczym łopata chłopa leci z prędkością dźwięku i to jeszcze w ch... daleko :)  

A tak na poważnie to na forum coraz bardziej zaczynam widzieć zasadę Im gorzej kolegą się wiedzie tym lepszy rynek mam ja. Co oczywiście jest po części prawdą bo jak by tak nie było to przy każdym domu byłby ul i każdy by miał swój miodek a tak nie jest i dobrze. Bo gdzieś te odkłady też trzeba sprzedać a najlepiej zrobić dobre promo na forum i cisnąć kit bez pokazywania co by nie wyszło, że to kit tylko. To i klientów się na łapie i jak będą stosować to nawet na długie lata będzie do momentu aż nie da sobie spokoju albo połapie się że był frajer i robiony w wała niemiłosiernie. 

Z perspektywy czasu i doświadczenia zaczynam rozumieć pewne posty i sugestie zupełnie inaczej. Jeden z nich był chyba kolegi @manio w innym temacie by nie wierzyć na słowo tylko sprawdzić testowo i będzie się miało zdanie i to pewnie będzie działać. Kiedyś było zdanie Prawda czasu prawda ekranu dziś to tylko trzecia prawda tischnerowska 

No cóż domyślam się jakie emocje kolegą targają,chciałoby się coś mądrego powiedzieć,a tu pustka ? Przed tobą jeszcze wiele lat nauki pszczelarstwa,a jeszcze więcej praktyki zanim taki ból d..y ustąpi. Ale trzymam za ciebie kciuki może jakoś to ogarniesz.PK 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.11.2020 o 07:42, harcerz1020 napisał:
W dniu 22.11.2020 o 23:59, Brzytwiarz napisał:

Im gorzej kolegą się wiedzie tym lepszy rynek mam ja

Nie znasz starej zasady która była na forum przypominana? Nie ma większej k...... jak jeden pszczelarz dla drugiego.  

Ja "uczę" się cztery lata. Już widzę ile wyrzeczeń, czasu to kosztuje. Całkowicie rozumiem doświadczonych kolegów że nie koniecznie chcą sprzedawać za free swą często trudno zdobytą wiedzę, doświadczenie, każdemu jak leci. Strzelając sobie i kolegom w piętę. Napiszcie mi proszę w jakiej to branży fachowcy zdradzają swe triki? Bo ja takich nie znam.

A co do powiedzeń to znam trochę inne 

- jak Polak Ci nie zaszkodzi to już Ci pomógł.

  • Lubię 1
  • Zdezorientowany 2
Link to comment
Share on other sites

co Ty tam wiesz, wiedza pszczelarska jest ogólnie dostępna i ta prowadząca w pokrzywy i ta dobra,

nie ma wcale tajemnych tricków czy np. matek pszczelich z tajnych laboratoriów,

tu się liczy mieć siłę na pożytek, który każdy ma nieco inny

 

jedyne czego nikt przytomny nie powie to, gdzie stawia ule i komu co sprzedaje, bo to są te istotne sekrety, a reszta dostępna za free i zależy kto jaki człowiek tak doradzi

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tikcop napisał:

 

a tego niusa to jaki Ci sprzedał i utrwala? wyłącz TV i przestań czytać gazety drukowane za obce pieniądze

TV nie oglądam chyba że Netflix. Tego niusa sprzedał mi kolega, polak w pracy za granicą i sprawdzało się tak pi razy drzwi w 90 w procentach.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tikcop napisał:

co Ty tam wiesz, wiedza pszczelarska jest ogólnie dostępna i ta prowadząca w pokrzywy i ta dobra,

nie ma wcale tajemnych tricków

Czyli każdy kto kupi pszczoły i przeczyta "Łatwe Pszczelarstwo" będzie wiedział i umiał tyle co Ty?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.