Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

cukier na sezon 2016/2017


Recommended Posts

Dzięki lalux5. W janie widzę z gazetki, że mają po 2,5zł/kg http://market-jan.pl/myslenice/, na rybitwach pokazuje około 2zł/kg (chyba netto) http://khrybitwy.pl/notowania_cenowe/pokaz.html#1490831111454-75033e4a-ac7b, jak to jest aktualne i cukier dobrej jakości, to będzie się opłacać jechać po większą ilość. Nie wiem tylko, czy osobie fizycznej sprzedadzą bez problemu? A może tylko na firmę? Te GS i resztę jutro obdzwonię.

Link to comment
Share on other sites

Rybitwy-netto- by się zgadzało, no chyba że cena uległa zmianie na kożyść

,, Jan"- cena z gazetki nie aktualna, często przejeżdżam przez Dobczyce - cena od miesiąca waha się  2,29-2,34, -kupowałem  3 dni temu

. W zasadzie różnica 5 groszy+- to śmieszna różnica , ile to da , ale 3 zeta już daje trochę na tonie

Link to comment
Share on other sites

Dziś dzwoniłem i jest w Janie (Dobczyce) po 2,29zł/kg (mała ilość) i jutro dostawa. Może nawet lepsza cena będzie - z tego co mówili. Jeżeli chodzi o Rybitwy, to dzwoniłem, ale kolo nie wiedział, czy to brutto/netto. Zadzwoniłem bezpośrednio do gościa, który mu podał te ceny (ogłoszenie) i powiedział, że nieaktualne i od dawna się tam na hali nie wystawia. Jeżeli chodzi o Rybitwy, to trzeba jechać na hale i szukać. Ja jestem z południa Małopolski, więc nie bywam w tych okolicach często. Generalnie nie mam ciśnienia, że muszę już kupić, bo mam na stanie jeszcze z ~450kg i to mi na tą chwilę styka, ale chcę kupić na kolejny sezon coś w okolicach +- 2zł/kg. No i na przyszłość trzeba sobie kontakty wyrobić, bo najchętniej bym brał palety z dobrą ceną loco moja pasieka.

 

P.S. Jeszcze PawelKS3 pisał na innym forum, że w Stokrotce jest po 2,25zł Sweet family.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem na allegro po 1,05 zł. ale chcą wpłąty na niemieckie konto :D cwaniaki. Nie można kupić poprzez allegro.

 

Oto CO miodpisali:

 

Witam,
 
Alegro nie przyjmuje rachunkow zachodnich, PayU nie mam...
Na palecie jest 1000 kg to wtedy 1100 zl.PLN
Przykro mnie, ale nie mam konta polskiego, bo nie potrzebuje ...
 
Pana decyzja!!
mfg
 
Doz.A.Felbur-Michels
 
 
Jeśłi ktoś z kolegów się odważy kupić to niech napisze :) dostawa na 28 sierpnia
 
KArol
Link to comment
Share on other sites

Poszukałem w internecie i wyczytałem, że burak ma zawartość cukru 16 % to daje 6 ton buraka na tonę cukru ( nie wiem czy wydajność produkcji daje 100

% ) liczę, że tak. Cena skupu buraka w Polsce 120 zł. to daje 720 zł. Marża fabryki 200-300 zł. na tnie ? I jest OK za tysiaka mogą sprzedać tonę cukru a gdzie marża pośrednika? transport pod dom ? Moim zdaniem ta oferta z Allegro to wał.

 

Karol

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Wiem ze to nie jest za bardzo temat na taki post ale wiosną w kwietniu strone czy dwie wcześniej była ciekawa dyskusja na temat znikajacych/wymierających pszczół, i chciałem dołożyć cegiełkę w tym temacie od siebie :D daro coś dal ciebie naukowiec z krwi i kości z tytułem Doktora i niezłym dorobkiem prac/doswiadczeń naukowych ze stażem daje do myslenia ;) może to jednak nie cukier winny !!!???

 

 

O pszczołach od 15.20 a najlepiej żeby zrozumieć od 13.30 a jeszcze lepiej obejrzeć od początku :D daje do myślenia 

 

Ps. jak moderatorzy/admini stwierdzą że nie właściwe miejsce proszę o przeniesienie !!!  

Link to comment
Share on other sites

To ogłoszenie z cukrem po 1000 za tonę to wał. Podobnie robię w temacie poszukiwania pracy - wpłać pieniądze a ja załatwię pracę, lub hit oszustów z ostatnich miesięcy podaj swoje dane wpłać przysłowiową złotówkę zaliczki i oszust bierze kredyt w banku na twój rachunek.

Wracając do tematu:

Zakupiłem w Tesco po 2,29 jestem około 300 zł do przodu na zimowaniu pszczół.

Link to comment
Share on other sites

To i tak dałeś ciała jak i ja (w częsci :D ) bo w biedrze cukier po 1.89 zł bez limitów i bez innych zakupów, promocja podobno do dzisiaj spieszyć się ja kupiłem rano 200 kg jeszcze dla mnie i Brzytwiarza

Link to comment
Share on other sites

Też kupiłem w Tesco. Czy w biedronce to jest ten standardowy "biedronkowy" cukier? Taki drobny bardzo? Ja go kiedyś miałem 10kg i oddałem za friko komuś, bo nikt go w domu nie jadł. Karmiliście już nim pszczoły na zimę? Ewentualnie jak przezimowały?

Link to comment
Share on other sites

Każdy cukier to 99,8 % sacharozy kolor i wielkość kryształu to cechy fizyczne nie mające nic wspólnego ze składem . To jedynie klasa handlowa .Cukier puder to pył przecie. A nikt nie pisze że mało w nim cukru , nie?

Link to comment
Share on other sites

Bez urazy ale mam wrażenie, że dla niektórych urwanie 10 gr na kilogramie to cel życia. Chyba stać nas na oddanie pszczołom na zimę pokarmu wartości słoika miodu??? Nie bądźmy pazerni... Zamiast polować na okazje wolę poświęcić czas na przygotowanie do zimowli.

Link to comment
Share on other sites

A ja karmię inwertem który rozlewam 20 metrów od pasieki w południe ........ i żadna pszczoła sie nie interesuje.. w tym roku drogo po 2,45 ale nic nie mieszam, nie wyglądm na promocje... kot musi kosztować

Link to comment
Share on other sites

Gdyby zaoszczędził po 10 zł na rodzinie to ma 20 000 w kieszeni a to jest trochę więcej niż roczna najniższa krajowa, ewentualnie 40 pięćsetplusów albo tysiąc flaszek wódki :D   

Link to comment
Share on other sites

Kosut masz 200 rodzin i bawisz się cukrem --- PODZIWIAM..... w czym to mieszasz???

Dwa parniki 160l i mieszadło potem do wiader z keramzytem (stosuję pompę) i do uli, gdy dawałem wiadra z gotową karmą w ten sposób w niektórych pszczoły się topiły, w zeszłym sezonie w niektórych ramkach część karmy z Holgera zrobiła się konsystencją jak smoła, nie dały rady tego pobrać i ramki poszły do przetopu dlatego wróciłem do cukru.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dwa parniki 160l i mieszadło potem do wiader z keramzytem (stosuję pompę) i do uli, gdy dawałem wiadra z gotową karmą w ten sposób w niektórych pszczoły się topiły, w zeszłym sezonie w niektórych ramkach część karmy z Holgera zrobiła się konsystencją jak smoła, nie dały rady tego pobrać i ramki poszły do przetopu dlatego wróciłem do cukru.

 

 

Dzięki za patent z kermazytem, nie pomyślałem o tym. Nie zrobi kermazyt fikołka jak pszczoła na nim usiądzie? Jeśli nie, to dobry patent, bo kermazyt można opłukać wodą hurtowo i ponownie wykorzystać, a zrywać trawę czy dawać siano do każdego wiadra to większy kłopot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.