Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

U mnie caly czas -10,-11 w nocy , w dzien troche mniej i zero sniegu :( , masakra jakas. U mnie na 1stycznia 100% rodzin przy zyciu, martwie sie o jedna rodzinke w klodzie, bo dostaly wiecej pokarmu niz inne, a zapasow jakos nie widac, reszta rodzin ok. Jeszcze tylko luty.........

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem dziś ule po padłych pięciu rodzinach i moim skromnym zdaniem 4 padły z głodu co leży na dennicach to lezy a reszta siedzi w komórkach , tyle tylko że z boku jest po 4-5 ramek z pokarmem a tam gdzie uwiązany byl kłąb niema nic tylko resztki nie wygryzionego czerwiu

Link to comment
Share on other sites

Dziś wpadł kuzyn co go zaraziłem w tamtym roku pszczołami ma zazimowane 8 rodzin :D , przyjechał po węzę z miodów podkarpackich przy okazji zrobiliśmy mały obchód po pasiece koło 2 stopni słonko jak cholera godz 14 :D

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Mirek, podobno od lutego przełamanie , idzie niż z nad Islandii, byle przetrzymać teraz to uderzenie z zachodu i wiosna :D a we Francji to od razu lato :D

Z tym ociepleniem to juz od dwoch tygodni zapowiadaja i od dwoch tygodni przekladaja

 

Aska trzymam cie za slowo .......... z tym latem we Francji ;)

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem dziś ule po padłych pięciu rodzinach i moim skromnym zdaniem 4 padły z głodu co leży na dennicach to lezy a reszta siedzi w komórkach , tyle tylko że z boku jest po 4-5 ramek z pokarmem a tam gdzie uwiązany byl kłąb niema nic tylko resztki nie wygryzionego czerwiu

 

A mi się widzi że przyczyną osypania tych pszczół są właśnie te resztki niewygryzionego czerwiu, pszczoły zginą z głodu a nie zostawią czerwiu, było zimno to zbiły się w kłąb, wyjadły to co miały w zasięgu i tak dokonały żywota.

Link to comment
Share on other sites

Fajne widoki - choć zimowe

po czym te skrzynki które służą jak stojaki do uli - można to gdzieś kupić

No widoki fakt super, Jura piękna jest ;) zwłaszcza z ta kupa gnoju sąsiada na drugim planie :D

 

Co do skrzynek to kolorowe po napojach za dwa zeta ze sklepu spożywczego oraz z hurtowni napojów i piwa. Jak ci chodzi o te czarne to po warzywach z biedry za free ;)

Link to comment
Share on other sites

A co Ty taki rozkraczony na tych skrzynkach ? Ja dadana na jednej stawiam . Po piwie najmocniejsze .

Bo mam dennice na siatce, i niby da się postawić ale wystarczy lekko tyrpnac i można sobie siatkę uszkodzić

Link to comment
Share on other sites

Panowie ale macie ładne sygnaturki :) czy jak tam się to zwie, pogratulować :)

 

A skrzynki to będą na wyjazdy, bo w domciu to już mam poplanowane bloczki betonowe i łaty co mi zostały z dachu 3 szt. Powinny śmiało takie dwie laty wytrzymać., może 4 zobaczę

Link to comment
Share on other sites

Korony już kupione bo później w sezonie nigdzie nie można dostać.

Ty kupiłeś jakiś dziwny zestaw tabletek antykoncepcyjnych  :D 

Uważaj jak proboszcz zobaczy będziesz się w piekle smażył :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja dziś mimo ogólnego osłabienia byłem od rana w pasiece i rzuciłem poduszki wiórkowe na ramki dla ocieplenia.

Zapowiadane ciepłe dni +7 już przesunęły sie na wtorek i środę ..... :(...... czekamy na oblot ...... 

Link to comment
Share on other sites

A ja dziś mimo ogólnego osłabienia byłem od rana w pasiece i rzuciłem poduszki wiórkowe na ramki dla ocieplenia.

Zapowiadane ciepłe dni +7 już przesunęły sie na wtorek i środę ..... :(...... czekamy na oblot ...... 

Kubek33 Ty uważaj z tym wychodzeniem po chorobie, ja za wcześnie wstałem to sobie zafundowałem dodatkowe dwa tygodnie chorowania, chyba w życiu nie byłem tak chory.

Dziś obszedłem pasiekę przydomową, ule stoją, dzięcioły ani inne sikorki moich styrodurków nie zjadły, muszę przejechać się na drugą pasiekę ale to dopiero jak całkiem wyzdrowieje.

Pozdrawiam i zdrowia życzę Nacek

Link to comment
Share on other sites

Kiedy dokładnie docieplić ule? Czytałam gdzieś ,że koniec lutego ;)  początek marca.Wiadomo,że jeszcze długo temperatura w nocy będzie ujemna  a w ciągu dnia różnie.

I jeszcze jedno :D chcę zmienić podkarmiaczki ale nie wiem na jakie. W chwili obecnej mam podkarmiaczki ramkowe i

nie podobają mi się :angry: bo przeciekają, a po za tym dużo pszczół się topi.

Link to comment
Share on other sites

Ja u siebie w pasiece ocieplam ule, czyli zasuwam osiatkowane dennice, przy lutowym ociepleniu. Od wielu lat obserwuję, że w lutym jest kilkudniowe wyraźne ocieplenie po którym następuje ochłodzenie. Wtedy też matki u mnie nieco więcej czerwią, więc ułatwiam im wychów.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kubek33 Ty uważaj z tym wychodzeniem po chorobie, ja za wcześnie wstałem to sobie zafundowałem dodatkowe dwa tygodnie chorowania, chyba w życiu nie byłem tak chory.

Dziś obszedłem pasiekę przydomową, ule stoją, dzięcioły ani inne sikorki moich styrodurków nie zjadły, muszę przejechać się na drugą pasiekę ale to dopiero jak całkiem wyzdrowieje.

Pozdrawiam i zdrowia życzę Nacek

 No niestety tak dobrze nie ma ....... to wychodzenie to z musu.....w sobotę jadę do niemiec na 3 tygodnie więc jak teraz nie ocieple to dopiero na koniec lutego a to już późno.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy dokładnie docieplić ule? Czytałam gdzieś ,że koniec lutego ;)  początek marca.Wiadomo,że jeszcze długo temperatura w nocy będzie ujemna  a w ciągu dnia różnie.

I jeszcze jedno :D chcę zmienić podkarmiaczki ale nie wiem na jakie. W chwili obecnej mam podkarmiaczki ramkowe i

nie podobają mi się :angry: bo przeciekają, a po za tym dużo pszczół się topi.

Z tym ocieplaniem to każdy ma swoja szkołę, mój ojciec i wielu pszczelarzy ocieplało już na jesieni. Ja okrywam na koniec stycznia a są i tacy co jeszcze później.

Mój patent na podkarmiaczkę to słoiki - zalety - tanie, higieniczne, różne pojemności, pszczoły sie nie topią

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.