Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

A ja rano odgarniałem wszystkie wylotki pozatykane prze noc mokrym śniegiem.

 

Dziś u mnie plus 5 , byłem na pasiece uchyliłem kilka daszków delikatnie zobaczyć gdzie są pszczoly ,ale nie widać ich pod powalka tylko gdzieś niżej brzecza ,i nie wiem czy to dobrze.

 

chudy1579 gdyby Twoje pszczoły były teraz już u góry przy powałce to by znaczyło że wkrótce spadną z głodu.

Kłąb na początku wiąże się u dołu ramki i powoli przesuwa sie ku górze spożywając pokarm robiąc jednocześnie miejsce na czerw więc jeszcze trochę poczekasz nim je zobaczysz

Inna sprawa że teraz to bardzo nieroztropne podglądać teraz - czekajmy spokojnie do pierwszych oblotów.

 

http://wcinaj-miod.pl/pszczoly-zima/  - poczytaj krótko i na temat - rozwieje Twoje wątpliwości

Link to comment
Share on other sites

A ja rano odgarniałem wszystkie wylotki pozatykane prze noc mokrym śniegiem.

 

 

 

chudy1579 gdyby Twoje pszczoły były teraz już u góry przy powałce to by znaczyło że wkrótce spadną z głodu.

Kłąb na początku wiąże się u dołu ramki i powoli przesuwa sie ku górze spożywając pokarm robiąc jednocześnie miejsce na czerw więc jeszcze trochę poczekasz nim je zobaczysz

Inna sprawa że teraz to bardzo nieroztropne podglądać teraz - czekajmy spokojnie do pierwszych oblotów.

 

http://wcinaj-miod.pl/pszczoly-zima/  - poczytaj krótko i na temat - rozwieje Twoje wątpliwości

No tez tak myślałem że to dobrze że są na dole , zapomniałem powiedzieć że podglądalem je w ulach Wielkopolskich w dadantach nie otwieram ,teraz nie będę ich nerwowal ,niech spokojnie zimują.
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jedyna książka pszczelarska, którą zacząłem czytać to właśnie książka tego Trzybińskiego. Doczytałem ją może do połowy i dałem sobie na wstrzymanie, bo część rzeczy nie zgadzała się z wiedzą, którą przyswoiłem czytając różne opracowania naukowe. Możliwe, że pozostałe sprawy dotyczące pszczół są ok, ale zraziłem się do książek pszczelarskich.

Link to comment
Share on other sites

Jedyna książka pszczelarska, którą zacząłem czytać to właśnie książka tego Trzybińskiego. Doczytałem ją może do połowy i dałem sobie na wstrzymanie, bo część rzeczy nie zgadzała się z wiedzą, którą przyswoiłem czytając różne opracowania naukowe. Możliwe, że pozostałe sprawy dotyczące pszczół są ok, ale zraziłem się do książek pszczelarskich.

A ja zimą mam taki głód pszczół, że zawsze kilka książek przez zimę kupię a kilka innych po raz kolejny przeczytam - ale zgodzę się, że w wiele w nich teoretyzowania, a za mało praktyki.... Jakby człowiek stosował te wszystkie zalecenia to by oc....piał.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie książka była tylko na samym początku..żeby poznać podstawowe sprawy, reszta to tylko własna praktyka i internet -to jest najlepsza skarbnica wiedzy ..no i takie forum jak nasze gdzie natychmiast można czegoś się dowiedzieć i skorygować to co się robi w ulach

Link to comment
Share on other sites

Mam obok pasiekę tego pana (kilkanaście kilometrów) - nie wygląda to ciekawie. Pan ostatnio nastawiony głównie na Łysonia, Afrykę, czasopismo "Pasieka",  matki i odkłady, miodu raczej u niego nie uświadczysz. Jak jest jakość matek i odkładów - ostatnio raczej bardzo niska - powodów proszę się domyślić.

I tu zadałeś ciekawe pytanie ?  Jaka jest jego motywacja trzymania pszczół ? Był też z wykładem w moim Stowarzyszeniu.

I chyba jemu nie zależy na tym co nam  - czyli  na ekonomi gospodarowania , tylko sprawdza jakieś swoje teorie , a ekonomia jest na drugim planie ?

Link to comment
Share on other sites

Tadek11 sprawdza jakieś teorie ???? - pieniądz jest tą teorią.

Widziałem pana, rozmawiałem z nim w jego  naturalnym "środowisku" i nie miało to żadnego połączenia z tym co ten pan mówi na filmach instruktażowych  firmy Łysoń. Wg mnie ten pan nie trzyma pszczół po to by robiły to co powinny czyli zapylać i zbierać miód. Ten pan jest na takim poziomie mówiąc po młodzieżowemu - na takim levelu że stracił kontakt z rzeczywistością. Robienie kasy przy jak najmniejszych kosztach to jego dewiza i kształci już do dalszej działalności swego syna. Kupić jakiekolwiek rodziny, podzielić na ile się da by potem sprzedać je jako  4-5 odkładów - koszt zakupu rodzina 400 zł X 4 odkłady(+wstawienie swojej matki) X 400 zł = 1600 zł - jest zysk???

Być może pan sprawdza jakieś teorie -  czytaj jak zarobić kasę

 

 

Piotr ja odrutowałem dziś 5 ramek ... ale jutro ruszam pełną parą.... tzn najpierw zacznie kapać a potem zacznę drutować a w między czasie na drugim palniku będę topił wosk..... myślę że dam radę :P :P :P

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kubek33

 

Ten pan jest na takim poziomie mówiąc po młodzieżowemu - na takim levelu że stracił kontakt z rzeczywistością.

A mnie się zdaje że twardo stąpa po ziemi . Jak walec drogowy wycisnąć co tylko się da.

Dlatego nigdy , nikomu nie polecam odkładów .

Piotrze 500 leży a mnie pokręciło.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj kupiłem trochę drewna i będę przerabiał półkorpusy na uliki weselne i robił do nich dennice. Więc mam czym się zająć bez konieczności przecierania szlaków do pasieki na nartach :)

Link to comment
Share on other sites

A ja zrobiłem karmnik dla ptaszków, Franek chciał, łączony na jaskółę :D

 

759913b377485ee0med.jpg

 

Sprawa z połaczeniami na tym szablonie wymaga jeszcze dopracowania, non stop wychodzi mi za ciasno, kombinuje i jakos dojść nie mogę :(, sprawa się wyjaśni po niedzieli :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

A ja zrobiłem karmnik dla ptaszków, Franek chciał, łączony na jaskółę :D

 

759913b377485ee0med.jpg

 

Sprawa z połaczeniami na tym szablonie wymaga jeszcze dopracowania, non stop wychodzi mi za ciasno, kombinuje i jakos dojść nie mogę :(, sprawa się wyjaśni po niedzieli :D

Toś się obudził :-) U mnie zjadły już 40 kg słonecznika, 5 kg siemienia lnianego i parę kilo innych ziaren, że o słoninie nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.