Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Cóż tam Państwo u Was w pasiece - sezon III . (2016-2017)


daro

Recommended Posts

A ja miałem wczoraj księżulka po pinjondze :D (kolęda ;) ) i odjeb.... numer 100-lecia :D, podarowałem mu dwa słoje 0,5 L rzepaku dal niego i wikarego, łyknął haczyk jak pelikan w locie :D. Bo on z tych ekologicznych kocha spacery nature i takie tam .. Podziękował i sam wyszedł z inicjatywą, że może ogłosić z ambony na koniec mszy że tu mamy w Osieku takiego pszczelarza :D sam nawet nie wiedział :D . Już widzę te tłumy moherów u mnie pod drzwiami, bo wiecie oni jeszcze z tych co ksiądz powie to tak musi być :D:D 

 

Koszt reklamy całe 40 zł na dwa słoje 0,5 L 2smiejsie.gif 2smiech2.gif 2smiech.gif Wynik bezcenny :D

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ty nie gadaj że nie było koperty.

Robert Polaków nikt nie kupi a Polski nie oddamy.

W Archipelagu GUłag Sołżenicyn opisuje święto rewolucji październikowej , więźniowie dostali kiełbasę ,  chleb dodatkowy i po setce wódki . Tylko jeden nie wziął - Polak .Poszedł do karceru. Postać autentyczna jak i fakt . Ciekawym polecam przeczytanie.

P.S. Rosja powoli próbuje,  Targowica wiecznie żywa a najbardziej ekologiczny gaz z Gazpromu.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

A tyle mamy swojego i to nie tak zasiarczonego jak w Rosji , tylko niestety nasze  rządy (poprzednie) nie działają dla dobra obywateli tylko dla dobra zagranicznych interesów, mam nadzieje że za PiS-u to sie zmieni :)

 

Co do koperty to nie było dostał mód ode mnie i kasę całe 30 zł od rodziców :D

Link to comment
Share on other sites

A tyle mamy swojego i to nie tak zasiarczonego jak w Rosji , tylko niestety nasze  rządy (poprzednie) nie działają dla dobra obywateli tylko dla dobra zagranicznych interesów, mam nadzieje że za PiS-u to sie zmieni :)

 

Co do koperty to nie było dostał mód ode mnie i kasę całe 30 zł od rodziców :D

Węgla i gazu u nas pod dostatkiem.

Np u nas w północno wschodniej Polsce są bogate złoża .

Ale nie chciałbym , żeby komuś przyszło do głowy je pozyskiwać .

Link to comment
Share on other sites

A ja miałem wczoraj księżulka po pinjondze :D (kolęda ;) ) i odjeb.... numer 100-lecia :D, podarowałem mu dwa słoje 0,5 L rzepaku dal niego i wikarego, łyknął haczyk jak pelikan w locie :D. Bo on z tych ekologicznych kocha spacery nature i takie tam .. Podziękował i sam wyszedł z inicjatywą, że może ogłosić z ambony na koniec mszy że tu mamy w Osieku takiego pszczelarza :D sam nawet nie wiedział :D . Już widzę te tłumy moherów u mnie pod drzwiami, bo wiecie oni jeszcze z tych co ksiądz powie to tak musi być :D:D 

 

Koszt reklamy całe 40 zł na dwa słoje 0,5 L 2smiejsie.gif 2smiech2.gif 2smiech.gif Wynik bezcenny :D

Łukasz ja mieszkam przez płot z plebanią i co prawda nie prosiłem Księdza o reklamę , ale jak mocherowcy widza tabliczkę przy furtce to i tak przychodzą , ale były u mnie takie ogłoszenia podczas mszy że w zakrystii jest oprócz opłatków i prasy katolickiej jeszcze miód pszczeli , ale to ktoś inny sponsorował takie ogłoszenie. Oczywiście tego nie potępiam , każdy orze jak może. :D Ja i tak już nie mam miodu na sprzedaż 

Link to comment
Share on other sites

A cóż to dziwnego, ksiądz też człowiek. W tym roku był u mnie proboszcz, a ponieważ uległam Waszemu kuszeniu miodami pitnymi, sama nastawiłam dymion. Trafił , jak jeszcze była burzliwa fermentacja,żal mu było strasznie, stwierdził,"zapisuje w kajecie i w przyszłym roku też tu przychodzę sprawdzić czy wyszło" . Kupa śmiechu była, choć czuję ,że gdyby było gotowe to by nie pogardził

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Akurat nie napisałam tego w kontekście pijaństwa tylko faktu ,że alkohol jest dla ludzi i każdy ma prawo do wypicia i degustacji, zwłaszcza gdy idzie o szlachetniejsze trunki. Nie widziałam nigdy pijanego księdza a gdyby nawet to nie moja sprawa. Każdy ma swój rozum i robi co chce. Jak się ma za oknem prawie 20 na minusie to przyjemnie wypić coś na rozgrzanie i wyciągnąć nóżki na  męża kolana, ale takie wywody mają się nijak do tematu w którym jesteśmy. U mnie w pasiece mróz , oj dupki moim paniom zmarznom, bo tylko folia i cieńka gazeta a jeszcze po bożonorodzeniowej odwilży i deszczach przelało mi 3 daszki i  jeśli poszło po ramkach to może być kiepsko w tych rodzinach :(

Link to comment
Share on other sites

Joasiu po tylu dniach nic im nie będzie, ja się tytko martwię o jedyne moje zdechlaki na 4 ramkach i 5 dołożona osłonowa, czy dadzą radę do wiosny?? i to na pełnej siatce?? czas pokarze. Jak był u mnie brzytwiarz chciałem nawet do nich zerknąć ale jakoś mi się pokiełbasiło i nie mogliśmy znaleźć tego ula z 5 ramkami wlkp. tydzień temu na bank wszystkie żyły oby tak do wiosny te zdechlaki mam nadzieje też :D

Link to comment
Share on other sites

Yhy a co ja będę robił na wiosnę z tą nawłocią na której zimują :D, dwie zimy z rzędu mam z tym kłopot, potem bujam sie przez cały sezon z tymi ramkami a tak to przynajmniej sobie wyjedzą i będzie jeden kłopot z głowy :D a jak im du*y przepiździ to i więcej vigoru  bedą mieć na wiosnę :D

Link to comment
Share on other sites

Dziś termometr przy ulach rano pokazał.....- 22 st. C . Bbbrrrrrr. idę dołożyć do pieca.

NIe zapomnij zabrać ze sobą termometr do domu , a nie trzymać go przy ulach , jemu też zimno :)

U mnie  - 24 od wczoraj  , jest fajnie , narty w ruch , a pszczoły ; niech czekają do wiosny :)

Link to comment
Share on other sites

Czytałem że pszczoły w kłębie do - prawie -30 tu parę stopni mogą być w kłębie i nic im się nie stanie,ale co o tym sądzicie? Czy wtedy pobierają pokarm? Czy są w takim lekkim letargu...jaka temp.jest tam gdzie matka?Czy ok 20st,ale to wymaga energii i zużycia pokarmu.....itd...itd  napiszcie coś na ten temat... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Wyobraź sobie, że pszczeli kłąb zimowy zachowuje się w czasie takich mrozów mniej więcej tak jak akumulator samochodowy.

- Może paść z dnia na dzień, lub nawet z godziny na godzinę.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy ja zostawiłem zdechlaki na 4 ramkach 5 osłonowa na pełnej siatce, jak będzie dam znać :D

  

 

Mam do Was prośbę :

 

Wyrażajcie się o pszczołach godnie po pszczelarsku z szacunkiem.!!!

 

Pszczółki ciężko, bardzo ciężko pracują i walczą swoim życiem w tej chwili o przetrwanie. - Dla nas.

 

Nasza wiedza i działanie powinno im w tym pomagać a nie utrudniać.

 

Ja co najwyżej jeżeli zdarzy mi się błąd w opiece nad słabszą rodziną to ubolewam i przepraszałbym ich za to,

 

że moja wiedza nie była na tyle duża żeby ich uratować.

 

Hej !!!

Edited by piotrpodhale
poprwiłem co trzeba bohtynkowi
  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Mam do Was prośbę :

 

Wyrażajcie się o pszczołach godnie po pszczelarsku z szacunkiem.!!!

 

Pszczółki ciężko, bardzo ciężko pracują i walczą swoim życiem w tej chwili o przetrwanie. - Dla nas.

 

Nasza wiedza i działanie powinno im w tym pomagać a nie utrudniać.

 

Ja co najwyżej jeżeli zdarzy mi się błąd w opiece nad słabszą rodziną to ubolewam i przepraszałbym ich za to,

 

że moja wiedza nie była na tyle duża żeby ich uratować.

 

Hej !!!

 

 

Soory Bohtyn masz rację, nie powinienem się tak wyrażać o naszych kochanych pszczółkach :) formę "zdechlaki" zamieniam na "słabsze rodziny" :D . Ja jestem w sumie na początku swojej drogi z pszczółkami i może jeszcze używam nieprawidłowych określeń, choć w roku w którym kupowałem pierwsze pszczoły to mój znajomy o mało nie przyłożył mi po głowie miotła za stwierdzenie "że pszczoła zdechła" i teraz już wiem od zawsze poprawiam wszystkich pszczoła umiera lub odchodzi jak człowiek a nie zdycha jak bydle !!!. obiecuję poprawę i na znak tego edytuję swój post to poprawnej treści :D

Link to comment
Share on other sites

Obiecałem filmik z mojej działki pijany jestem więc wstawiam :D

 

 

Poprawka ślusarski nie "ciesielski" :D , cieśla to na dachu :D

Filmik super, super, super. Zabraklo mi tylko jednej rzeczy na nim, a jakiej to juz musisz pomyslec sam ;) jak przestanie bolec glowa :)  :)  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.