Skocz do zawartości
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Prognoza pogody


Tadek11

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krzychu napisał:

W sobotę ocieplenie do 0 st C.

 

Ciekawe czy się sprawdzi. Sprawdzam prognozy średnio co 2-3 dni i jeszcze przed weekendem u nas też pokazywano od czwartku w ciągu dnia powyżej zera. Dziś już pokazują na minusie przez kolejne 14 dni. Mało tego, na WP czytałam, że w mojej okolicy Cieszyn - Żywiec (jestem pomiędzy) może nawet spaść do - 40... Drżę o moje pszczółki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też siedzą w worku z kwasem. 

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy? Bo mnie już skręca.... ??? Jak lubię zimę i zawsze cieszyłam się, gdy zimą było mroźno i śnieżno, tak tym razem tylko sprawdzam pogody i czekam aż się skończy... ????

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ikop74 napisał:

Moje też siedzą w worku z kwasem. 

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy? Bo mnie już skręca.

  Wcześniej, od kiedy zacząłem jeździć na swoją wioskę czekałem na przylot bocianów. W tym roku czekam na pierwsze wyjście pszczół. Dobrze, że jest trochę śniegu to choć czas można nartami umilić. 

1 godzinę temu, Beeman napisał:

Jak bym czekal na oziebienie to juz suszu bym nie mial. Kwas octowy zrobil piekna robote.  

  U mnie chyba nie było tak źle, ale skoro można za darmo przemrozić, to czemu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, ikop74 said:

Czy też tak mieliście na początku pszczelarzenia, że nie mogliście doczekać się końca zimy?

Co to to nie! Chyba odwrotnie, prawie panika!  Dzisiaj juz nie wytrzymalem i podlaczylem piec gazowy w garazu bo roboty (planow) od zatrzesienia a zimnica straszna.  Choc jak zimno to sie fajnie pracuje.  Ale zona ma mala hodowle dżdżownic ktora laduje w garazu na zime i ostatnie dwa tygodnie tylko slysze o tych biednych dżdżownicach "A ty tylko te pszczoly i pszczoly"

No to dżdżownice maja juz cieplutko (ja tez).   Ciekawe od jutra jaki bedzie nowy temat?  Chyba bedzie o tej cieknacej toalecie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja patrzę z przerażeniem, jak szybko ta zima leci. Mam jeszcze do zrobienia 130 korpusów, 30 dennic 20 daszków, o ramkach to nawet nie chcę myśleć. Mam nadzieję że zima się przeciągnie. A jeszcze pomieszczenie w którym ma być magazyn miodu trzeba wytynkować i położyć płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś próbowałem peugeotem partnerem taranować zaspy żeby dotrzeć na rancho .
I chociaż do tej pory często się to udawało , to dziś było inaczej.
Śnieg miejscami metrowy kompletnie zasypał silnik z osprzętem .
Stopił się od ciepła silnika , ale przy minus 10  po chwili zamarzł i oczywiście narozrabiał .
W kilka chwil padło wszystko . Co kilka sekund zapalała się nowa kontrolka. a po chwili wszystkie .
Pasek wielorowkowy znalazłem pod autem .Wróciłem na sznurku za pługiem .
Teraz wóz musi czekać na odwilż , żeby mechanikowi udało się do niego zajrzeć .
Czyli długo .
Farcik to moje drugie imię .
Od jutra będę morsował na sucho .
Codziennie 6km spaceru przez zaspy,  przez pola .
 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daro napisał:

Góralska .

a po co w górach koń do nart ? Najfajniej na jeziorze się śmigało , choć w internecie tylko zdjęcia chłopów w białych , wyszywanych kalesonach co na nartach za koniem jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nacek napisał:

A ja patrzę z przerażeniem, jak szybko ta zima leci. Mam jeszcze do zrobienia 130 korpusów, 30 dennic 20 daszków, o ramkach to nawet nie chcę myśleć. Mam nadzieję że zima się przeciągnie. A jeszcze pomieszczenie w którym ma być magazyn miodu trzeba wytynkować i położyć płytki.

Masz nadzieję że zima się przeciągnie ?   Chłopie roboty nikt nie przerobił jeszcze . 

POZDRAWIAM

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 06:44, Tadek11 napisał:

 ? Mierz siły na zamiary albo zwróć się do Rządu to Ci pomoże  ? 

Obejdzie się. Umiesz liczyć, licz na siebie. Dwadzieścia korpusów gotowa i na kolejne kilkadziesiąt deski się kleją. Tylko mróz dokucza ale co poradzić, taki klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.