Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co robimy w pasiece. Rozpoczęcie nowego sezonu 2015/2016


daro

Recommended Posts

Ale macie fajnie , bo u mnie w nocy 5 na plusie , w dzien 10 i pada. Jak przechodze przez ogrodek to po pinc kilo ziemi pod kazdym butem. Wlasnie wrocilismy z zakupow  z nimieckiego marketa ,  cukier stanial , nasz polski z 0,85 na 0,65 wzialem pare kilo :lol:  zeby bylo na wiosne z czego miod krecic :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale macie fajnie , bo u mnie w nocy 5 na plusie , w dzien 10 i pada. Jak przechodze przez ogrodek to po pinc kilo ziemi pod kazdym butem. Wlasnie wrocilismy z zakupow  z nimieckiego marketa ,  cukier stanial , nasz polski z 0,85 na 0,65 wzialem pare kilo :lol:  zeby bylo na wiosne z czego miod krecic :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Ale macie fajnie , bo u mnie w nocy 5 na plusie , w dzien 10 i pada. Jak przechodze przez ogrodek to po pinc kilo ziemi pod kazdym butem. Wlasnie wrocilismy z zakupow  z nimieckiego marketa ,  cukier stanial , nasz polski z 0,85 na 0,65 wzialem pare kilo :lol:  zeby bylo na wiosne z czego miod krecic :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

paluszek.gifhaha.gif

Link to comment
Share on other sites

cukier stanial , nasz polski z 0,85 na 0,65 wzialem pare kilo :lol:  zeby bylo na wiosne z czego miod krecic :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Wiosną , to ze sztachet miód się kręci .

Nie wierzysz , to zapytaj Birkuta :lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie przed mrozami spadło około 5-7cm śniegu, w Sylwestra jeszcze zdążyłem trochę drzewek posadzić, a w Nowy Rok rano -15 stopni i cały dzień padał śnieg. W tej chwili - 18 stopni...

Link to comment
Share on other sites

Ja żeby oderwać się od obżarstwa wziąłem się za docinanie i wprawianie węzy. Na lajtowo, przed telewizorkiem w dwa dni zrobiłem sobie 300 rameczek 1/2wlkp. Powkładane w korpusy czekają sobie w magazynku do wiosny.

Link to comment
Share on other sites

Ja żeby oderwać się od obżarstwa wziąłem się za docinanie i wprawianie węzy. Na lajtowo, przed telewizorkiem w dwa dni zrobiłem sobie 300 rameczek 1/2wlkp. Powkładane w korpusy czekają sobie w magazynku do wiosny.

Nie za wcześnie na drutowanie i wtapianie węzy?

Link to comment
Share on other sites

czułem, że padnie takie pytanie :)
w skali roku wprowadzam do obrotu w pasiece jakieś 1-2 tyś ramek, Jakbym zabierał się za wtapianie wosku dopiero w sezonie to bym się zajechał z robotą.
Teraz jest spokój i czas na takie operacje. Robię tak od lat i w MOIM przypadku nic się nie dzieje negatywnego.

P.S. Ramki drutowane czasami leżą mi i 2 lata (naciągnięte) i nic im się nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Nie za wcześnie na drutowanie i wtapianie węzy?

Ja, również zbijałem wczoraj ramki i nabijałem odstępiki.  Słabo mi szło -25szt. a ma być 700szt.  Ramki układam jedna na drugiej na płaskiej powierzchni a na nie kawałek płaskiej deski z odważnikiem.  Z drutowaniem i wtapianiem węzy czekam prawie do ostatniej chwili. U mnie jak kiedyś zrobiłem komplet to po dwóch miesiącach, druty się poluzowały a węza powykrzywiała a nawet wypadała. Ale, to u mnie.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Link to comment
Share on other sites

Piotrek nie wiem jak zbijasz ramki ale ja mam takie prawidło jak Grzesiek na poniższym filmie.

Zbicie ze sklejeniem 400 ramek to jakieś 2 godziny roboty. Prawidło raz zrobione służy lata.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam mam normalne ramki frezowane   z dziurkami , tulejkami rowkiem na drut. Dla mnie to patyki nie ramki.

No takie jak moje byle kto (ja) nie zrobi . Trzeba stolarza z maszynami.

Nie trzeba niczego inaczej niż pod kątem prostym nie idzie złożyć.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.