Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Szkolenia online


Recommended Posts

Szanowni Państwo,
W imieniu Centrum Pszczelarskiego Pasieki Michałów zapraszamy Państwa do uczestnictwa w bezpłatnej, drugiej już video-konferencji pszczelarskiej, która odbędzie się 14 lutego (niedziela) 2021 r. o godzinie 14:00 w formie transmisji na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=PBWj37UsT6A
 
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/409179230190579
 
 
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, mirek. napisał:
Szanowni Państwo,
W imieniu Centrum Pszczelarskiego Pasieki Michałów zapraszamy Państwa do uczestnictwa w bezpłatnej, drugiej już video-konferencji pszczelarskiej, która odbędzie się 14 lutego (niedziela) 2021 r. o godzinie 14:00 w formie transmisji na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=PBWj37UsT6A
 
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/409179230190579
 
 

ha ha ha ha .???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

czy dobrze rozumiem ze to będzie Piotr Nowotny show ?? Jeszcze tylko tego misia Stańczuka brakuje i reszty składu z YT i będzie drem team. 

Edited by Brzytwiarz
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Brzytwiarz napisał:

czy dobrze rozumiem ze to będzie Piotr Nowotny show ?? Jeszcze tylko tego misia Stańczuka brakuje i reszty składu z YT i będzie drem team. 

Tam są i inne podobne figury. Szkoda czas marnować w środku dnia.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dobry film dla tych początkujących , którzy chcą zająć się pszczelarstwem. Taki głos rozsądku bez wgłębiania się w teorie hodowlane i nowinki naukowe i technologiczne i  starsi doświadczeniem pszczelarze w zasadzie powiedzą my to wszystko wiemy , ale młodzi adepci jak obserwujemy i u nas na forum , chcą iść na skróty i zaczynają naukę z postępem od internetu czy forów pszczelarskich  , a nie od książek i czasopism pszczelarskich , nawet tych starych wydań książek.

I przestroga dla tych co wiedzę czerpią z internetu , żeby nie ufać takim źródłom i autorom co to wszystko najlepiej wiedzą ,  mają parcie na szkło i przedstawiają się jako mesjasze pszczelarstwa , mają najlepszą swoją gospodarkę , mają jeden idealny ul ,  jeden idealny materiał z jakiego jest wykonany ul , jedną idealną rasę pszczół , jednego guru pszczelarskiego ( na przykład Dr. L...... , lub brat A....... ) Pszczelarstwo jest różnorodne i to co dobre jest w jednej strefie klimatycznej ,i  na innych pożytkach , może nie zdawać egzaminu w innym klimacie i innych warunkach , że nie wspomnę już o indywidualnych preferencjach pszczelarza .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

piotrpodhale masz racje, nie ma sie do czego deczepic. No moze pytanie #7  Od czego zacząć pszczelarzenie?   @18;37 myslalem ze spogladajac na ksiazki od tego zacznie, gdzie dwa pytania dalej tam dotarl. Niestety zbyt wielu zaczyna od kupna ula z pszczolami i mysli co dalej.  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tadek11 napisał:

( na przykład Dr. L...... , lub brat A....... ) Pszczelarstwo jest różnorodne i to co dobre jest w jednej strefie klimatycznej ,i  na innych pożytkach , może nie zdawać egzaminu w innym klimacie i innych warunkach , że nie wspomnę już o indywidualnych preferencjach pszczelarza .

 

 

buahaha, ale kawał się panu udał

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tikcop napisał:

a ja mam akwarium od soboty w domu ?️

ja zlikwidowałem po 30 latach i ciągle mi ich brakuje, ale nie miałem już czasu i sił na wszystko , pszczoły wygrały.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manio said:

ja zlikwidowałem po 30 latach i ciągle mi ich brakuje, ale nie miałem już czasu i sił na wszystko , pszczoły wygrały.

Zainwestować w sterownik i sprzęt i będzie samo dozować mieszać karmić świecić, pH ustawiać i CO2 dozować. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manio said:

samo to się co najwyżej s...doli . Identycznie niektórzy wyobrażają sobie hodowlę pszczół :)  Pańskie oko konia tuczy ...

Działa to już u kolegi latami i sobie chwali. Ale fakt trzeba też mieć wiedzę. Rybki prostsze niż pszczoły do hodowli

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Chociaż to off-top odpiszę;

 

36 minut temu, Brzytwiarz napisał:

Rybki prostsze niż pszczoły do hodowli

 

Zbytnie uogólnienie, chyba, że masz na myśli karasie w stawie.

Mam akwarium i rybki, mam również pszczoły i nie odważyłbym się napisać, że rybki to pikuś w porównaniu do pszczół.

Pomyśl o morszczakach (akwarium słonowodne) - to dopiero wyższa szkoła jazdy, odpieniacze, falwoniki, lampy, kondycjometry itp.

Nie wspomnę, że żywe akwarium morskie i koszty utrzymania (powiedzmy powyżej 300 l) to niebotyczne koszy energii.

Przy nich hodowla pszczół to dopiero pikuś...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites


Może nie jest to szkolenie ale w mojej ocenie interesujące.
Co prawda w języku angielski ale jeśli ktoś ma potrzebę może wspomagać się napisami. 

Edited by Turqs
  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz wszystko gra , na innych było tłumaczenie ,a tutaj  po wybraniu j.polskiego znikały napisy .

Teraz ok.

3 godziny temu, Krzyżak napisał:

Jak potrzebujesz, to translatory /jako wtyczki do przeglądarek/ w locie tłumaczą napisy na polski.

Dzięki spróbuję skorzystać . Jest tego trochę ;) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.