Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co robimy w pasiece. Rozpoczęcie nowego sezonu 2015/2016


daro

Recommended Posts

Ja się zabierałem do wybierania rzepaku a tu niespodzianka,miodobranie trzeba odłożyć bo z czegoś noszą,z ramek kapie i du*a blada.

Ot cośik nowego jak noszą to się nie wiruje?U mnie się wiruje i robi miejsce na nowy nakrop.A potem dziwne pytania dlaczego mi się pszczoły

wyroiły.

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko że rzepaku nie posklepiły i doniosły nakropu do tych ramek to jak mam wirować?Miejsce na więcej jest zapewnione

Jak będziesz czekał na zasklepienie to do jesieni się nie wyrobisz a za chwilę rzepaku nie wywirujesz bo skrystalizuje - wirowałem ramki do połowy poszyte a i tak trochę miodu zostało. Trza rano do pasieki pomykać zanim zaczną coś donosić.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja wirowałem nawet takie ramki z rzepakiem w których było może po szklance miodu aby oczyścić plastry przed akacją, a właściwie to żona wirowała a ja jej tylko dowoziłem.

Link to comment
Share on other sites

Witam, rzepak prawie wykręcony 30-40 litrów. Zaczynam wywozić pszczoły na poszczególne miejsca stacjonowania. Pasieka mocno zadbana. Burze i ulewy zbijają. kwiaty akacji i może być kiszka. Nie ma co krakać.

Pozwolę sobie na uwagę, odnośnie niskiej ramki 18cm.-Praca jest choćby ilość ramek. efektów brak. Tadek 11 to najlepszy przykład.

Co z tego, że jest dobrym pszczelarzem, jak ul słaby. Przy tych samych pożytkach nie ma szans z typowym wielkopolskim lub dadanem.

Ale , to moje uwagi. Tadek 11 może mieć inne zdanie, które szanuję.

..............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa


 

Link to comment
Share on other sites

 

Witam, rzepak prawie wykręcony 30-40 litrów. Zaczynam wywozić pszczoły na poszczególne miejsca stacjonowania. Pasieka mocno zadbana. Burze i ulewy zbijają. kwiaty akacji i może być kiszka. Nie ma co krakać.

Pozwolę sobie na uwagę, odnośnie niskiej ramki 18cm.-Praca jest choćby ilość ramek. efektów brak. Tadek 11 to najlepszy przykład.

Co z tego, że jest dobrym pszczelarzem, jak ul słaby. Przy tych samych pożytkach nie ma szans z typowym wielkopolskim lub dadanem.

Ale , to moje uwagi. Tadek 11 może mieć inne zdanie, które szanuję.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś wirowalem. Z 3 uli 51kg z czego 10 buckfasty naniosly bez nadstawki.

Krainki 21 i 19kg z badstawkami ale wirowane bylo tylko 7 ramek bo reszta zaczerwiona i swierzy nakrop. W nadstawkach rzepak a reszta mix.

Akacja zaczyna kwitnąć już , więc tylko czekanie.

Link to comment
Share on other sites

Kurde Wy bogate w te wagi . Chyba od mezona . Ja tam przeliczam na liry bo znam pojemność hoboków. Jeszcze ciągać wagę .????

Link to comment
Share on other sites

Na kila to sprawiedliwiej i więcej .

ale ty przebijasz wszystkich ;)

 

 Ja tam przeliczam na liry

jeden lir 440 zł :D

U mnie cienizna że wstyd pisać ,bida .Choć jest nadzieja ;)

Link to comment
Share on other sites

Spoko, ale fajnie wyszło ;)  fajnie że masz ochotę jeszcze przejrzeć forum ,to chyba nieuleczalne ;).

 

Pytanie jak będzie lepiej napisać na banerze.

 

Miód prosto z ula

Miód z własnej pasieki

Miód prosto z pasieki

Link to comment
Share on other sites

Spoko, ale fajnie wyszło ;)  fajnie że masz ochotę jeszcze przejrzeć forum ,to chyba nieuleczalne ;).

 

Pytanie jak będzie lepiej napisać na banerze.

 

Miód prosto z ula

Miód z własnej pasieki

Miód prosto z pasieki

Bronku może to trzecie :)

Link to comment
Share on other sites

 

Witam, rzepak prawie wykręcony 30-40 litrów. Zaczynam wywozić pszczoły na poszczególne miejsca stacjonowania. Pasieka mocno zadbana. Burze i ulewy zbijają. kwiaty akacji i może być kiszka. Nie ma co krakać.

Pozwolę sobie na uwagę, odnośnie niskiej ramki 18cm.-Praca jest choćby ilość ramek. efektów brak. Tadek 11 to najlepszy przykład.

Co z tego, że jest dobrym pszczelarzem, jak ul słaby. Przy tych samych pożytkach nie ma szans z typowym wielkopolskim lub dadanem.

Ale , to moje uwagi. Tadek 11 może mieć inne zdanie, które szanuję.

..............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

 

 

Boddan możesz mieś oczywiście swoje zdanie na temat ula którego nie masz w pasiece,  ale ja oceniam to inaczej i dzisiaj robię poprawkę wirowania tych korpusów w których miód był jeszcze nie posklepiony , więc może wyniki średniej miodności się poprawią a chcę zdążyć jeszcze w ciągu 2-3 dni bo pokazują się już zalążki kwiatów akacji na którą też liczę. Co do rzepaku to okazuje się że u mnie go praktycznie nie  było , chociaż pola rzepaku owszem miałem w odległości 700 m , ale pszczoły z niego nie korzystały , nie wiem dlaczego może Ty wiesz ? jako że to Twój główny pożytek , może był jakiś modyfikowany albo jakiś błąd w sztuce uprawy rzepaku że słabo nektarował nie wiem.?Albo to że miały latać na pole rzepaku pod silny wiatr  ? który w tym okresie wiał a pole mniszka było praktycznie przy samej pasiece . Na polu rzepaku było bardzo mało pszczół i z moich obserwacji pszczoły z pasieki latały ale w innym kierunku za pożytkiem a nie w kierunku pola rzepaku. Ale u mnie jeszcze przynajmniej dwa zbiory lub trzy jak dopisze pogoda na nawłoć tak że się za bardzo słabszym rezultatem w pierwszym miodobraniu  nie przejmuję. I bardzo prosił bym Kolegów o nie wyciąganie daleko idących wniosków dotyczących "Oceny Pszczelarza " my tu nie po to piszemy żeby się nawzajem oceniać i sobie przyklejać etykietki , tylko w moim rozumieniu po to żeby wymieniać się doświadczeniami , radami , i swoimi kłopotami. Mnie przynajmniej nie zależy na żadnej etykietce , bo pszczelarstwo traktuję jako hobby i nie jest to moje podstawowe źródło dochodu , a o klientów nie nie martwię , więc nie muszę się Tu na forum reklamować i napinać muskuły , tylko piszę prawdę tak jak jest.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Guest Imker

co do średniej wydaje mi się że się ją podaje po całym zbiorze pożytku a nie w połowie... co do zasklepienia jak nie wypełnią komórek do pełna to i tak nie zasklepią

 

co do rzepaku to kwestia gleby i nawożenia... ale skoro zawsze nektarował to czemu miał by teraz nie nektarować... moje mniszek miały w nosie tak samo jak pyłek z niego mimo to że wcześniej kwitł jak rzepak a pózniej sie z nim jeszcze nałożył i też go miały gdzieś... u mnie tak samo większość czasu miały pod wiatr tyle że około 300m no i pod nosem 30 innych uli

 

 my tu nie po to piszemy żeby się nawzajem oceniać i sobie przyklejać etykietki - a to sobie zapiszę na czarną godzinę

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.