Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Xpand

Cukier w życiu pszczelarza

Recommended Posts

Na początku 2019r kupiłem zapas na dwa lata, bo jednak lekko obawiam się co będzie teraz w cukrze, skoro mamy już buraki zaprawiane neonikodynoidami. Niemniej w przyszłym roku trzeba będzie znowu budować zapas pokarmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Michał napisał:

Na początku 2019r kupiłem zapas na dwa lata, bo jednak lekko obawiam się co będzie teraz w cukrze, skoro mamy już buraki zaprawiane neonikodynoidami. Niemniej w przyszłym roku trzeba będzie znowu budować zapas pokarmu.

Michale buraki zaprawiane neonikodynoidami były już przed 2019 niestety...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak toś szuka to warto udać się do biedronki cukier do jutra po 1,79/kg limit na paragon 20kg ja kupiłem sobie ćwiartkę . 

@Krzyżak co do rozpakowywania worków 25kg a 1kg to pewnie przy trzystu rodzinach ma to sens. Ale do 100 rodzin nie bardzo widzę te korzyść ja mam nuż na frani ustawiony i opakowania przez pół lecą a też nie wyobrażam sobie dźwigania tych worków i sypania. Oczywiście mam też beczkę z pompą do brudnej wody z rozdrabniaczem ale ta poczciwa frania daje radę. A więc w moim przypadku zakładając że karmienie zimowe to 40 rodzin czyli po 4 litry na jednorazowy wsad do podkarmiaczki daje 160 Litrów syropu co daje około 105kg cukru. Więc są to cztery worki po jednym na wsad frani. Mi wrzucenie 105kg zajmuje 10 minut. a takich 25 pewno z minutę. Czyli faktycznie jest zysk 9 minut. Koszty to inna bajka bo jak kupisz 25kg/2,35 a 1kg po 1,79 to masz zysk 59 zł w 9 minut. dla mnie to dużo przy całym zakarmianiu na zimę to zysk X5 czyli około 300 zł przy stracie około 1h. Co do szybkości mieszania cukru drobnego to inna sprawa bo wiadomo ze szybciej ale ja to traktuje jak rytuał. A mianowicie wrzucam i piję, kawę, herbatę czy piwo. Przy moim woluminie cena gra rolę a mianowicie cena do czasu 300zł/h. 

PS. Ciężko mi sobie wyobrazić zakup w dyskoncie zapasów dla pasieki 300 rodzin to są prawie 4 palety cukru gdzie byś to chciał kupić ?? Oczywiście to też czas stracony na czekanie na paragony itd ale to też jakoś akceptuję. 250kg tak jak dziś zajęło mi z pakowaniem do samochodu 27 minut - czas liczony od zgaszenia silnika i odpalenia ponownie (ja mam wygodę że idę o 22:00 do biedronki i ludzi mało co i niema kolejek i kasierki chętniej "produkują" paragony. Do wózka wchodzi 120-140 kg

 

Ja te trzysta wolę wydać na cokolwiek innego np na parowniki po dr liebiga za 24/szt + KM

Edited by Brzytwiarz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena w hurtowni na worek 25kg jest na poziomie ceny z dyskontu więc na tym nie tracisz. Sam zakup w hurtowni trwa moment.

Nie biegasz z wózkiem po sklepie jak oszołom po 100 razy, nie wyszukujesz cały rok promocji jak emeryt. Miejmy godność ;)

Jak ktoś chce taniej to można kupować cukier luzem. Trzeba mieć tylko własne worki.

Nie wpadłem nigdy na metodą przecinania torebek na pół więc się nie wypowiem o szybkości ale i tak wolę wór 25kg niż 25 torebek.

Co do masy. Jak pszczelarz nie daje rady dźwignąć 25kg to nie powinien za pszczoły się brać. Traktuj to jak zaprawę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Krzyżak No właśnie nie znalazłem niczego w cenie poniżej 2 zeta najtaniej było po 2,4 dlatego dałem sobie spokój z hurtowniami. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Brzytwiarz napisał:

  Do wózka wchodzi 120-140 kg

 

Ja te trzysta wolę wydać na cokolwiek innego np na parowniki po dr liebiga za 24/szt + KM

 

Tutaj miałem 220 kg :D

Screenshot_20200201_224546_com.google.android.apps.photos~4.jpg

 

PS. W cukrowni teraz po 2,16 zł /kg w workach 25 kg. 

Edited by Krzychu

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Krzychu said:

 

Tutaj miałem 220 kg :D

Screenshot_20200201_224546_com.google.android.apps.photos~4.jpg

 

PS. W cukrowni teraz po 2,16 zł /kg w workach 25 kg. 

OK mój błąd. Jakoś źle to pakowałem. Niechciałem wprowadzać w błąd. A z ciekawości dobrze się ten wózek kierował ?? 

Edited by Brzytwiarz

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Krzychu napisał:

 

Tutaj miałem 220 kg :D

Screenshot_20200201_224546_com.google.android.apps.photos~4.jpg

 

PS. W cukrowni teraz po 2,16 zł /kg w workach 25 kg. 

Nie neguję, nie pochwalam. 

Kupuję cukier Ukraiński w cenie trochę wyższej .

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Brzytwiarz napisał:

OK mój błąd. Jakoś źle to pakowałem. Niechciałem wprowadzać w błąd. A z ciekawości dobrze się ten wózek kierował ?? 

Wiesz, ja problemu nie miałem. Ktoś o połowę lżejszy, słabszy mógłby mieć duży problem z tym 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Krzychu said:

Wiesz, ja problemu nie miałem. Ktoś o połowę lżejszy, słabszy mógłby mieć duży problem z tym 

ale mój wózek nie miał wsporników na kołach jak twój i miałem wrażenie że zaraz go zwichruję zresztą strasznie ściągał w jedną stronę. Tak czy siak gratuluję zakupu -  tak trzymaj. Ogólnie nie ma co gadać mój blad z tym sugerowaniem tej wagi 120-140. 

Edited by Brzytwiarz

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, marbert napisał:

Nie neguję, nie pochwalam. 

Kupuję cukier Ukraiński w cenie trochę wyższej .

Tzn., że mają dość dużą marże u nas. Tak samo jak z miodem

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Brzytwiarz napisał:

ale mój wózek nie miał wsporników na kołach jak twój i miałem wrażenie że zaraz go zwichruję zresztą strasznie ściągał w jedną stronę. Tak czy siak gratuluję zakupu -  tak trzymaj. Ogólnie nie ma co gadać mój blad z tym sugerowaniem tej wagi 120-140. 

Miałem dwa typy do wyboru i ten był akurat ten solidniejszy, dlatego jak już byłem to zaladowalem go jak najwyżej. No ale kasjer był uparty i chciał kasować każda transakcję osobno i długo trwało i ludzie w kolejce mieli już duży problem, bo to tuż po godzinie 7.00 gdzie emeryci robią zakupy. Dla porównania wcześniej wydrukowali mi kilkanaście paragonów a potem skasowali kasę

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Krzychu said:

Miałem dwa typy do wyboru i ten był akurat ten solidniejszy, dlatego jak już byłem to zaladowalem go jak najwyżej. No ale kasjer był uparty i chciał kasować każda transakcję osobno i długo trwało i ludzie w kolejce mieli już duży problem, bo to tuż po godzinie 7.00 gdzie emeryci robią zakupy. Dla porównania wcześniej wydrukowali mi kilkanaście paragonów a potem skasowali kasę

Ja następnym razem będę to miał załatwione od strony zaplecza. tylko będę musiał dać gotówkę a oni mi naprodukują paragonów "podczas obsługi kasy" - zasugerowałem że wzioł bym i paletę ale takie wożenie to deko udręka i usłyszałem że dało by się to załatwić ale to trzeba było by przyjść wcześniej. Ogólnie spróbuję następnym razem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.